Sağlık Çalışanlarının Kaygı Düzeyleri Araştırıldı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Covid-19 pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarında, yaşanan kaygı düzeyi ile bu kaygının uyku ve yaşam kalitesi üzerindeki etkileri ve çalışanların problem çözme becerilerini araştırmayı hedefleyen bir bilimsel çalışma yaptı. İşte o çalışmanın sonuçları.

Sağlık Çalışanlarının Kaygı Düzeyleri Araştırıldı

Yeni tip korona virüs salgınıyla mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdüğü Ramazan Bayramı'nda da hastaların tedavisi için görev yaptı.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Doç. Dr. Sevda Korkmaz, Covid-19 Pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarında, yaşanan kaygı düzeyi ile bu kaygının uyku ve yaşam kalitesi üzerindeki etkileri ve çalışanların problem çözme becerilerini araştırmayı hedefleyen bir bilimsel çalışma yaptıklarını ifade etti.

Üç ilden 6 uzmanın katıldığı araştırmayla ilgili bilgiler veren Korkmaz, beklediklerinin çok daha azında kaygı bulgularına rastladıklarını kaydetti.

Sağlık çalışanlarının korku ve kaygılarının çoğunun yakınlarına hastalığı bulaştırma olduğunu belirten Korkmaz, sağlıkçılara verilen desteğin kaygıları azalttığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103