Sağlık İl Müdürü, Elazığ'daki Koronavirüs Vaka Sayısını Açıkladı

Yaklaşık 20 günün ardından Elazığ’da yeniden koronavirüs vakasının görülmesi üzerine Sağlık İl Müdürü Cahit Polat Kanal Fırat canlı yayınına katılarak ilk defa Elazığ’daki vaka sayısını açıkladı.

Sağlık İl Müdürü, Elazığ'daki Koronavirüs Vaka Sayısını Açıkladı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığındaki İl Pandemi kurulunun mart ayından buyana almış olduğu tedbirler neticesinde, yaklaşık 20 gündür şehirde yeni bir vaka görülmüyordu.

Ancak alınan tüm tedbirlere rağmen il dışından kaynaklı şehirde yeniden vakalar görülmeye başlandı.

ELAZIĞ’DAKİ RESMİ VAKA SAYISI İLK KEZ CANLI YAYINDA AÇIKLANDI

Elazığ’daki yeni vakalar konusu Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” canlı yayınında ele alınarak kamuoyuna son durumla ilgili bilgi verildi. Sağlık İl Müdürü Cahit Polat da canlı yayına katılarak ilk defa Elazığ’daki resmi vaka sayısını açıkladı.

“ELAZIĞ ÇOK BAŞARILI İLLER ARASINA GİRDİ”

Sağlık İl Müdürü Polat, “Biz yerelde Elazığ olarak, başta sayın valimizin önderliğinde gerçekten çok güzel bir noktayız. Süreç itibariyle herşey kontrolümüz altında. Sayın valimizin liderliğinde il dışında gelen vatandaşlarımız 14 gün karantinaya alınıyor. Filyasyon dediğimiz tarama tedbirlerini çok güzel yapmaktayız. Bu sayede bulunduğumuz bu noktaya kadar geldik. Çok başarılı iller arasına Elazığ girmeye hak kazandı” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’DA TOPLAM 10 POZİTİF VAKAMIZ VAR”

Elazığ’daki vaka sayısını ilk kez Kanal Fırat ekranlarında açıklayan Sağlık İl Müdürü Polat, “15 -20 gün boyunca Elazığ’da hiç vakamız çıkmadı. Son günlerde birkaç vakamız çıktı. O vakalarımız kontrol altına alındı. Tedavileri yapılıyor. Sosyal medyada dolaştığı gibi Elazığ’da 90 – 80 gibi bir vakamız kesinlikle yok. İlimizde şuanda toplam koronavirüs pozitif 10 hastamız var. 10 tane yatan hastamız var. Durumları iyi. Serviste tedavileri devam ediyor. Yoğun bakımda yatan hastamız yok. Entübe hastamız yok. 59 tane de iyileşip taburcu olan hastamız var” dedi.

“SOSYAL MEDYADA DOLAŞAN MESAJLAR DOĞRU DEĞİL”

Sosyal medyada dolaşan Elazığ’da 80 – 90 civarı hasta olduğu mesajlarına da cevap veren İl Müdürü Polat, “Bu konularda çok medyaya çıkmayı da sevmiyorum aslında ama bayramda vatandaşlarımızı üzecek bazı haberler duyduk sosyal medyada. O yüzden bağlanıp açıklama yapmak istedik. En başta söyleyeyim, dolaşan mesaj doğru bir mesaj değil. Elazığ’da 10 tane hastamız var. Bu bilgi dışında dolaşan mesajlara itibar edilmemeli. Resmi açıklamalar dışında paylaşımlara itibar etmememiz lazım” şeklinde konuştu.

“REHAVETE KAPILIP SÜRECİN HEBA OLMAMASI İÇİN ÖNLEMLERİMİZİ ALMAMIZ GEREKİYOR”

Rehavete kapılmama uyarısında da bulunan Sağlık İl Müdürü Cahit Polat, “Halkımızın tedirgin olacağı bir durum yok. Tedbiri yine de elden bırakmamak lazım. Rehavete kapılıp sürecin heba olmaması için önlemlerimizi almamız gerekiyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkmamamız lazım. Rehavete kapılıp da kazandığımız kazanımları kaybetmemiz lazım. Sosyal mesafeye uymalıyız maske takmalıyız. El hijyenimize dikkat etmeliyiz. Sayın valimizle sürekli görüşüyoruz. Tüm kurumlar irtibat halindeyiz. Sosyal medyadan paylaşan insanlara da seslenmek istiyorum. Bazı şeyler yazıldığında sorumluluk sahibi olmamız lazım. Bu yazan insanlarda ne söylediklerine dikkat etmelerine özellikle istirham ediyorum” dedi.

Öte yandan nüfus - vaka sayısı orantısında Elazığ’ın Türkiye’deki en başarılı şehir olduğu öğrenildi.

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ POLAT'IN AÇIKLAMASININ TAMAMI...

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 02:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Neden
Neden - 3 yıl Önce

Neden il dışından gelen karantina kurallarına uymadan ya da kontrol edilmeden alınıyor. Ben bahçeme giderken jandarma yüz soru soruyor gitmeye çekiniyorum adamlar il dışından gelip memlekete hastalık bulastiriyor. Biz çocuklarımızı kapı önüne bile koymuyoruz. Suriyeli çocuklar trafik ışıklarında cirit atıyorlar. Hastalığı yenmek için herkes çaba göstermeli. Bu nasıl mantık il dışından gelmek nedir ya

Efendi
Efendi - 3 yıl Önce

Bu il dışından gelen adamların bir sehiri tehlike ye atmaya na hakları var bu ne rahatlık bu nasıl bir iş pes

He he
He he - 3 yıl Önce

Tamam bizde inandık sorun değil

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109