“Şahinkaya” Mahalle Oluyor

Mahalle olma talepleri Belediye Meclisi’nden geçen Şahinkaya’yı ziyaret eden Vali Erkaya Yırık, Milletvekilli Tolga Ağar ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vatandaşların talepleri dinledi.

“Şahinkaya” Mahalle Oluyor

Elazığ Şahinkaya Köyü, yapılan Referandum ve Belediye Meclisinde alınan kararlar doğrultusunda mahalle olma yolunda hızla ilerliyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda Elazığ’ın 39. mahallesi olma statüsüne geçen Şahinkaya’ya ziyarette bulundu.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ile birlikte çiçeği burnunda mahalleye konuk olan Başkan Şerifoğulları, mahalle sakinlerinin yeni durum ile ilgili görüşlerini ve mahalleleriyle alakalı taleplerini dinledi.

ŞERİFOĞULLARI: ŞAHİNKAYA BELEDİYE SINIRLARINA DAHİL OLDU

Şahinkaya sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada, mahalle statüsüne geçen köyün, artık belediye hizmet sınırlarına dâhil olduğunu ve hizmetlerden etkin bir şekilde faydalanacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları, “Şahinkaya mahallemiz çiçeği burnunda sayılır. Bizlerde Valimiz ve Milletvekilimiz ile birlikte sizlerin sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüm bulmak için geldik. Bugüne kadar köy statüsünde olan Şahinkaya artık mahalle statüsüne geçerek Elazığ Belediyesi sınırları içerisine dâhil oldu. Bu bağlamda belediye hizmetlerinden ziyadesiyle faydalanacaktır. Amacımız tamamen hızlı ve etkin bir şekilde size hizmetlerimizi sunabilmektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 17:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 3 yıl Önce

Elazığ da bazı mahallelerin bölünmesi, Yeniköy, sarıçubuk , Yemişlik , Hankendi ve Demirtaşın mahalle olması lazım.

SIRADAKİ HABER

banner137