Saka Tekstil Fabrikası’nın Tanıtım Programı Gerçekleştirildi

Türkiye’nin en büyük tekstil entegre fabrikalarından birisi olan ve tamamlandığında 3 bin 500 kişinin istihdam edileceği Saka Tekstil Fabrikası’nın tanıtım programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Saka Tekstil Fabrikası’nın Tanıtım Programı Gerçekleştirildi

Tamamlandığında Türkiye’nin en büyük entegre tekstil fabrikalarından bir tanasi olacak olan ve 3 bin 500 kişinin istihdam edileceği Saka Teksttik Fabrikası’nın tanıtım programı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programa katılım yoğun oldu.

Tanıtım programına; Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Milletvekilleri, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, 8. Kolordu Garnizon Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk, kurum müdürleri, oda başkanları, davetliler ve iş dünyasından isimler katıldı.

SAKA: EN ÖNEMLİ ALT YAPISI OLAN ETAPLARIMIZI GENEL OLARAK BİTİRDİK

Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka, “Dünyada Türkiye’den başka yere ve Türkiye’de de Elazığ’dan başka yere yatırım yapmam diye ben bu yola çıktım. Ve şu anda bizim yatırımımız her şey görünüyor; birinci etabımızın en önemli alt yapısı olan etaplarımızı genel olarak bitirdik. Manevi olarak da yatırımı çok ağır olan bir yatırım. Maddi olarak da ağır olan bir yatırım. Efor ve enerji isteyen bir yatırım. Biz buna başladık ve bu enerjiyle, bu eforla hamt olsun yüzde 70’ini bitirdik” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK: BUGÜN BU TARİHİ GÜNLERDEN BİR TANESİNİ YAŞIYORUZ

Elazığ Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, “Ramazan Bey ile yaklaşık 2 yıllık süreçte yapmış olduğumuz çalışmalarla bugün Elazığ Organize Sanayisi tarihi günlerinden birini yaşıyor bu salonda. Bu salon organize sanayi de kurulduğu günden bu tarafa cidden bir çok tarihi ve Elazığ’ın ekonomisine katma değer sağlayan, sossyal faaliyetlerine katma değer sağlayan bir çok alanda ciddi manada katma değer sağlamıştır. Bugün bu tarihi günlerden bir tanesini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

ARSLAN: BİRÇOK BAŞARI HİKAYELERİNE İMZA ATTILAR

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Bugün değerli dostum Ramazan Saka Bey ve ailesinin mutlu günü. Onların bu mutluluğunu paylaşırken bu başarının bu şehre mâl olduğunu bu salonda çok güzel görüyoruz. Bu salonu dolduran Elazığ’ın çok değerli iş dünyası gerçekten Organize Sanayi Bölgesi kurulduğundan beri gerçekten 1988’den beri birçok başarı hikayelerine imza attılar. Ramazan Bey’de artık bu kervana katıldı” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIMI İLİMİZE KAZANDIRDI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Elazığ’ımız sahip olduğu potansiyellerle hem bölgemizin hem de ülkemizin çok önemli cazibe merkezlerinden bir tanesi. İlimiz, Elazığ’ımız çok önemli zenginliklere sahip bir il. Tabi bu zenginlikleri gün yüzüne çıkarabilmek, bu zenginlikleri yatırıma dönüştürebilmek ve pazarlayabilmek için Ramazan Bey gibi babayiğitlere ihtiyacımız var. Ben buradan kendisi tebrik ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Hakikatten çok önemli bir yatırımı ilimize kazandırdı. Kendisi yapmış olduğu yatırımlarla sektörde söz sahibi olmuş” diye konuştu.

DEMİRBAĞ: RAMAZAN BEY KARDEŞİMİZİN, DOSTUMUZUN VURGULARI ÇOK ÇOK ÖNEMLİYDİ

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Tanıtım klibini izlerken çok duygulandım. Dünyanın hemen her köşesine, Avrupa’sından, İtalya’sından, Rusya’sından, Amerika’sına varıncaya kadar ihracat yapan, bu güzide firmamızın ve özellikle yönetim kurulu başkanı Ramazan Bey kardeşimizin, dostumuzun vurguları çok çok önemliydi. Dünyada; Türkiye, Türkiye’de; Elazığ’a, Elazığ dışında bir yere yatırım yapmama konusundaki kararlılığı bizleri gerçekten duygulandırdı. Bugüne kadar Organize Sanayi Bölgemizde önemli yatırımlar yapıldı. Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan Saka Holding inşallah lokomotif görevi yapacak ve lansman klibini izlerken fazlasıyla bizleri duygulandırdı” ifadelerine yer verdi.

BALIK: ELAZIĞ ÇOK KIYMETLİ BİR ŞEHİR

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Bir siyasetçi için her haldeki en güzel günlerden biri. Bu kadar büyük tanıtımların, lasmanına katılmak ve tabi ki en güzel günlerden biri de o lansmanın kurdelesini kesmek. İnşallah Allah bize nasip etsin. Hakikatten tanıtım klibini seyrettiğimizde duygulandık. Çünkü Elazığ çok kıymetli bir şehir. Elazığlılar birbirlerine sevdayla bağlı insanlar ve işin doğrusu nerede yatırımları olursa olsun memleketlerine mutlaka geri dönen, memleketlerine de faydası olan, memleketleriyle birlikte yaşayan insanlar” dedi.

BULUT: HER ŞEY 6. BÖLGE OLMASIYLA BAŞLADI

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Gerçekten çok güzel bir gün. Muhteşem bir gün. Şöyle bir eskiye doğru gittim. Aslında olayın gizli kahramanlarından bir tanesi şu anda aramızda oturuyor. Önceki dönem Erzurum Milletvekilimiz Sadettin Aydın, bizi Ramazan kardeşimizle ilk tanıştıran o oldu. Bu hayal gerçekleşirken çok ciddi destekler oldu. Bu desteklerden en önemlisi sayın valimizin desteği. Bir hakkı teslim etmek lazım. Adeta açık çek verdi. Milletvekili arkadaşlarımıza ben çok teşekkür ediyorum. Gerçekten hem 26. Dönem Tahir Öztürk Bey burada kendisine çok teşekkür ediyorum. Hem bu dönem milletvekili arkadaşlarımıza bu konu ile alakalı hassasiyetlerini bildiğim için söylüyorum. Bu işin bir hikayesini yazacak olursak aslında hikaye şöyle başlar. ‘Her şey 6. Bölge olmasıyla başladı diye başlar.’ Elazığ 6. Bölge imkanlarıyla buluşunca işte böylesine muhteşem tesislerle de buluştu” diye kaydetti.

KALDIRIM: BEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUĞUMU İFADE ETMEK İSTİYORUM

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Gerçekten bu şehir vizyonunu halletmiş. Müthiş bir birlik beraberlik ortaya koymuş. Ve gelecek hedeflerini, stratejisini çok doğru belirlemiş ve hedeflerine de emin olun emin adımlarla ilerleyen bir şehir. Gerçekten bu gurur verici bir tablo. Bu salonda, bu masaların etrafında bu sunumlarda, bu konuşmalarda görmek mutluluk verici. Buna şahitlik etmekten dolayı da ben büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Tabi şehirlere artık; müthiş kamusal yatırımlar yapılıyor. Elazığ’da kendi ölçeğinde en büyük kamusal alt yapıyı alan şehirlerden birisi. Fevkalade alt yapısını geliştirmiş, devam eden projeleriyle de inşallah sorunsuz bir hale gelecek bir şehir. Yatırım alt yapısını, kamusal alt yapısını fevkalade geliştirmiş ve yatırım iklimini de fevkalade geliştirmiş bir şehir. Ama şehirlerin taşıyıcısı özel sektör. Dolayısıyla bu yoğun ve globalleşen dünyada şehirlerin rekabetine tanıklık ediyoruz, şahitlik ediyoruz. Ve çok yoğun özellikle yatırımcı çekmek açısından, özel sektör yatırımlarını cezbetmek, çekmek, şehirlere kazandırmak açısından müthiş bir rekabet var” şeklinde konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 23:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gürdal Adal
Mustafa Gürdal Adal - 1 yıl Önce

Bu güzel eseri ülkemize kazandıran Ramazan Saka kardeşimi gönülden kutlar başarılarının devamını dilerim.

alii
alii - 1 yıl Önce

vekiller baskanlar öncelik torpille alım olur saka fabrikası ,için garibanda avucunu yalar

SIRADAKİ HABER

banner103