Şehidimizin Acılı Babası Tüm Elazığ'ı Duygulandırdı!

İdlib’de operasyonlar devam ederken şehit olan Elazığlı hemşehrimiz 26 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Ragip Soylu Coşkun’un baba evine acı haber ulaştı. Taziyeleri kabul eden şehidimizin babası Ahmet Rufai Coşkun Kanal Fırat’a yaptığı açıklamada “oğlum şehit olmayı istiyordu. En son görüşmemizde ‘bayrağım için, milletim için, devletim için Allah bana onu nasip etsin. Hakkını helal et’ dedi. Vatan sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Şehidimizin Acılı Babası Tüm Elazığ'ı Duygulandırdı!

İdlib’de gerçekleştirilen operasyonlar devam ederken dün rejim güçlerinin saldırısı sonucunda Elazığlı hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı Ragip Soylu Coşkun şehit olmuştu.

Şehidimizin Baskil Karaali köyündeki babaevine şanlı Türk bayrakları asıldı. 26 yaşındaki şehidimiz Coşkun’un 8 kardeş oldukları öğrenilirken, şehidimizin evin en küçük oğlu olduğu ifade edildi.

Acı haberin gelmesiyle birlikte; 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Baskil Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat şehidimizin ailesini ziyaret ederek şehidimizin babası Ahmet Rufai Coşkun’a taziye dileklerini ilettiler.

Taziyeleri kabul eden şehidimizin babası Ahmet Rufai Coşkun Kanal Fırat televizyonuna açıklamalarda bulundu.

“BABA BEN ŞEHİT OLACAĞIM”

Oğluyla en son telefonla görüştüğünü ve oğlunun kendisine şehit olacağını söylediğini belirten acılı baba Coşkun, “En son telefonla görüştüm. Bir de 1,5 ay önce görüştüm. Görüştüğümde bekar olduğundan dolayı evlilik konusunu söyledim. O da bana “baba bana bu evlilik lazım değildir. Bana büyük evlilik lazım. Ben vatanım için oraya gitmiştim. Ben eğer vatanım için ölmediğim zaman bana evlilik hiç gelir. Bayrağım için, milletim için, devletim için Allah bana onu nasip etsin. İnşallah bana bir duanız yeterlidir. Hakkını helal et” dedi.

“KEŞKE BİR TOPRAK OLSAYDIM”

Şehidimizin babası Coşkun, “Sayın kaymakamıma, sayın belediye başkanıma çok teşekkür ederim. Gelen halka minnettarım. Keşke bir toprak olsaydım, bu insanlar bana basıp geçseydi. Neden çünkü bu vatanın güzelliği, bu vatanın büyüklüğünü, insanlığını içindeyiz. Allah hepinizden razı olsun. Devletimizin, Cumhurbaşkanımızın, milletvekillerimizin, Valimizin, askeriyemizin Allah hepsine metanet versin. Ben babasıyım ağlıyorum. Ama onlar babası değil, hepimizden fazla ağlıyor. İnşallah bu vatan uğruna şehit verenlerin yüzü suyu hürmetine bu pislik kalkar başımız dimdik olur” ifadelerini kullandı.

“KIBRIS’I NASIL ALDIYSAK, ALLAH’IN İZNİYLE BUNU DA ONLARIN BAŞINA GEÇİRECEĞİZ”

Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın kendilerini hiç yalnız bırakmadığını Kanal Fırat’a açıklayan şehit babası Ahmet Rufai Coşkun, “Komutanımdan Allah razı olsun. Bizi yalnız bırakmadılar. İnandığı davanın peşinde öldüyse Allah bu vatana millete zeval vermez. Kıbrıs’ı nasıl aldıysak Allah’ın izniyle bunu da onların başına geçireceğiz” dedi.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 17:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahattin sagir
Selahattin sagir - 1 yıl Önce

Allahim sehadetini kabul etsin herkese nasip olmaz bir olur bin diriliriz insAllah

Murat Kandemir
Murat Kandemir - 1 yıl Önce

Kalbi çok temiz bir insanmış Allah tan istemiş Allah’ta nasip etmiş güle güle şehidim

Su
Su - 1 yıl Önce

Rabbim şehadetini kabul etsin. Peygamber efendimize komşu eylesin Seni şehidim. Hakkınız ödenmez bu vatan size minnettar

vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

Ruhun şad olsun şehidim.Allah ailene sabır,güç,metanet versin.Rabbim herzaman yardımcıları olsun.üzüntü yaşatmasın.

Hakim çadır
Hakim çadır - 1 yıl Önce

Allah rahmet eylesin vatan bayrak sağolsun keşke bana nasip olsun

velipalaslı
velipalaslı - 1 yıl Önce

Rabbim mekanını cennet eylesin inşAllah. Vatan sağolsun.

Ergün Okşan
Ergün Okşan - 1 yıl Önce

Mekanın cennet olsun şehidim

Mahmut Bahar
Mahmut Bahar - 1 yıl Önce

Mekanı cennet olsun. Elazığlı hemşehrilerimizin, gakgoslarimizin başı sağ olsun.


SIRADAKİ HABER

banner103