Şehir Hastanesindeki Hasta Garantisi Konusu

Hizmet vermeye başladığı günden beri hasta garantisi tartışmalarını da beraberinde getiren Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ile ilgili sağlık bakan danışmanı hemşehrimiz Abdulvahap Yılmaz, net konuştu. Şehir hastanelerinin finansman ve işletme yönetimi açısından farklı bir model olduğunu ifade eden Yılmaz, hasta garantisinin olmadığını vurguladı.

Şehir Hastanesindeki Hasta Garantisi Konusu

1 yılı aşkın süredir Elazığ’a ve bölgeye hizmet vermeye başlayan Fethi Sekin Şehir Hastanesi ile ilgili hasta garantisi tartışmaları devam ediyor.

Şehir Hastanesi’nin Elazığ’a kazandırılmasında çalışmaları olan Sağlık Bakanı Danışmanı hemşehrimiz Abdulvahap Yılmaz, hasta garantisi konusunda net konuştu.

YILMAZ: O BİNANIN ASLINDA GERÇEK SAHİBİ BİZİZ

Şehir hastanelerinin proje, finansman ve işletme yönetimi açısından farklı bir model olduğunu ifade eden Abdulvahap Yılmaz, “Klasik devlet hastaneleri ile bu modeli karşılaştırmamak gerekiyor. Türkiye’de başarılı bir hizmette olsa muhalefet eleştiriyor. Başarılı bir hizmettir. Başarılı bir projedir. Buna katkı verilmesi gerekirken doğru olmayan, yalan yanlış şeylerle halk yönlendirilmeye çalışıyor. Bu o projelerin önünü keser mi kesmez. Ama insanlarda çok yanlış algılar oluşturuyor. Şehir hastaneleri ile ilgili hasta garantisi var deniliyor. Asla böyle bir şey yok. Ben bunu sosyal medyada da yazdım. Sayın bakanımızın bu konuda açıklamaları oldu. Kesinlikle hasta garantisi diye bir şey yok diyor. Hatta televizyon açıklamalarımıza da inanmayan arkadaşlarımız varsa b konuyu detaylıca anlatabiliriz. Halkımız şunu iyi bilsin, o binanın aslında gerçek sahibi biziz. Bu yap kirala devlet modelidir. Finansmanını onlar sağladığı için 25 yıl biz kiracıyız. Ama 25 yıl sonra bu binalar tamamen Sağlık Bakanlığına geçecek. Hasta garantisi yok. Tıp kısmı bizde, doktorlar bizim doktorlarımız. Ameliyathaneler bizim ameliyathanelerimiz. Tıbbi hizmetleri biz sunuyoruz. Ama tıbbi hizmetlere destek hizmetleri ise 5 yıl sonra pazartesine tabi tutmak şartıyla yeniden gözden geçirmek şartıyla bir hizmet alımı yapmışız. Tıbbi hizmetleri sağlık bakanlığı sunuyor” dedi.

YILMAZ: DEVLETİMİZ DAHA BÜYÜK KARA GEÇİYOR

Abdulvahap Yılmaz, hasta garantisinin kesinlikle olmadığını da vurgulayarak, “Hasta garantisi diye bir şey yok. Bunu %100 söylüyorum. Sadece bizi görüntüleme hizmetlerinde Elazığ’ın ortalamasıalınmıştır eski hastanelerimizi. Puan garantisi verilmiştir. 1 yıl boyunca 10 bin puan garantisi verilmişti. Şunu çok rahatlıkla söylüyorum. Bizim vermiş olduğumuz puan garantilerini çok çok ötesinde puanlar gerçekleşmektedir. Orada da devletimizin karı oluyor. Bir liraya alıyorsak 10 puan garantisi vermişiz. 10 puanı aştığı zaman 0,30 kuruşa o hizmeti almaya devam ediyoruz. Devletimiz daha büyük kara geçiyor. Oda sürümden kazanıyor. Asla hasta garantisi, giren hasta çıkan hastaya göre ücretlendirme yok” diye kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üfürük
Üfürük - 7 ay Önce

Madem bu kadar güzel devlete kârı var zararı yok her ile yapın utanmadan sıkılmadan aklımızla dalga geçiyosunuz

Kira bedelini açıklayın
Kira bedelini açıklayın - 7 ay Önce

O hastane için 3 aylık ödenen kira bedeli 56 TRİLYON bu para rönesans holding hesabına yatırıldı geçtiğimiz günlerde. Bu nasıl karlı bir iş madem hastane yap işlet devret eski hastane bölgesindeki arazi içinde yapılsaydı. İnsanlar koyun oldukça siz çok dalga geçersiniz. Bir de ELAZIĞlı. Hemşeriymiş. Elazığa kazık atmaktan başka işi olmayan vekil ve bürokratlar var. 56 trilyon u açıkla sonra memlekete hizmet ettim de.

Palulu
Palulu - 7 ay Önce

Bu kardeşimizin mesleği ne mesleği araştırın öğrenin

Hoca
Hoca @Palulu - 7 ay Önce

Hususi baktım bulamadım. Rahmetli Yanılmaz döneminde Park ve Bahçeler Müdürlüğü yapmış, yerel seçimlerde Ak Parti'den belediye başkan aday adayı olmuş. Bakan Danışmanlığı, bu aday adaylığının taçlandırması mı yoksa hakkı mıdır bilinmez artık..

Burak
Burak - 7 ay Önce

Eğitim Araştırma Hast İsmet isimli saglık memuru sterlizasyonu yapardı bir saglık memuru şimdi 6 trilyon aylık Rönesassa para ödeniyor sadece bir kalemde ödenen ücret bu Başhekim Savaş beyde ekstra hırsızlıklara izin vermediği için istifası isteniyor

Burak
Burak - 7 ay Önce

Buyrun okuyun: https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/murat-muratoglu/hastasiyiz-5279628/

Burak
Burak - 7 ay Önce

Çok net soruyorum. Bizi aptal mı sanıyorsunuz?

Murat KARACA
Murat KARACA - 7 ay Önce

milletine hizmet etmeyen sağlık bakanlığının millete hainliğin açık örneğidir elazığ hastahanelerinde sanki memleket göremedim memleketim bitmiş milletimin haberi yok yazık yazık hep parayla hasta bakılan ilimdekilere gidelim başka illere bakalım

Müdür
Müdür - 7 ay Önce

Hast başhek yardımcıları uzmanlar hariç yetersiz pratisyen olmalarına rağmen Uzman hekimlere çift ihtisaslı uzmanlara emir veriyor çünkü aşagılık kompleksi var.Müdür müdür yardımcıları yetersiz Araştırmacı kadrosunda bulunanlardan niye faydalanılmaz


SIRADAKİ HABER

banner7