Şehir Meclisi’nden Basın Açıklaması

Elazığ Şehir Meclisi 24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından bankaların uygulamaları ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Şehir Meclisi’nden Basın Açıklaması

Elazığ Şehir Meclisi 24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından bankaların uygulamaları ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

YILDIZ: ELAZIĞ HALKI VE KAMUOYU ADINA ARZ VE TALEP EDİYORUZ

Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Turan Yıldız, “Bildiğiniz üzere ilimizde yaşanan deprem sonrası bankalar, öteleme, erteleme vs. farklı isimler altında depremzedelere bir nefes olmak amacı ile uygulamalarını duyurmuşlardır. Buna göre: Vakıf ve Halkbank gibi devlet bankaları kredi ve kredi kartlarında faizsiz üç ay öteleme kararı almıştır. Ziraat Bankası, depremde hayatını kaybedenlerin birinci derece yakınlarının (anne, baba, eş, çocuk) tüm kredilerini silmiş, belgelendirmek koşulu ile; evi ağır hasarlı olan vatandaşların kredilerini bir yıl, evi orta hasarlı olan vatandaşların kredilerini altı ay faizsiz olarak ötelemiştir. Diğer vatandaşların kredileri ise 2, 3 ve 4. ayda alınmayacak 5,6 ve 7. aylarda çift olarak tahsil edilecektir. Ziraat Bankası yönetim kurulu özel bir teşekkürü hak etmekle beraber; uygulama farklılıklarının kafa karışıklığına sebep olmaması adına; Tüm Bankaların Ziraat Bankası modelini benimsemesi, Ziraat Bankasının da son noktayı koyarak 3 ay ertelemeyi öteleme şeklinde revize etmesini; Elazığ halkı ve kamuoyu adına arz ve talep ediyoruz”dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 14:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Çelik
Ali Çelik - 1 yıl Önce

Ziraat bankasına teşekkür nedenmiş 3 ay ödeme sonraki 3 ay sonra çift öde krediyi onun içinmi

Turan Yıldız
Turan Yıldız @Ali Çelik - 1 yıl Önce

Ali bey, basın açıklamasını tam okumadan, anlamadan yorum yaptığın belli oluyor.

Hayatını kaybedenlerin birinci derece yakınlarının tüm kredileri siliniyor.

Evin ağır hasarlı ise 1 yıl
Orta hasarlı ise 6 ay öteleniyor.

İşte buna teşekkür ediyoruz ve diyoruz ki diğer vatandaşlar için yaptığınız 3 ay ertelemeyi de ötelemeye dönüştürün.

Bizim gibi garip guraba için mücadele eden insanları küstürmeyin.

Dilek yilmaz
Dilek yilmaz - 1 yıl Önce

Erteliyorsa noluyor peki sorarım size bu insanlar her ayki kredilerini zor ödüyorlar 2 şer 2 şer nasıl ödeyecek bunu düşündünüzmü hiç insaf yazıklar olsun sahipsiz elazig

Erteleme Değil Öteleme Yapılmalı
Erteleme Değil Öteleme Yapılmalı - 1 yıl Önce

Elazığın işe yarar birkaç STK sından birisi bu oluşum, gerisi çöp gerisi boş teneke bu, boş teneke olan STK lar lütfen medyada gürültülerini haber yapmayın. İşte haber değeri olan STK lar bunlar, Öneri gayet yerinde Bankalar erteleme değil öteleme yapsın.

Arif duman
Arif duman - 1 yıl Önce

Zihniyet bozuk olunca her güzel hizmete bir kulp, bir kılıf bulursunuz.
Zihniyeti bozuk insandan çektiklerini bu güzelim ülke gavurdan, moskoftan çekmedi.. Yazıklar olsun, binlerce yuh olsun sizlere ki ufkunuzu, aklınızı, zihninizi kirleten kanallara, kişilere, algılar, pisliklere itibar ediyorsunuz, borozanlığını yapıyorsunuz. Annenize, babanıza bir sorun bundan önceki hükümlerin duyarsızlığını, ilgisizliyini, milleti adam yerine koymadıkları hadsizliklerini, bir sorun, öğrenin, anlayın... Boş ve kindar yaşamaktan vazgeçin.

guvenozge@
[email protected] @Arif duman - 1 yıl Önce

Ne alakası var geçmişle ya . Tmm belki geçmişte bu kadarını bile yapmıyorlardı anladık da 3 ay ertelemeden sonra yine taksit sayısı ikiye çıkarmaları mantıksız . Millet zaten 600 olan taksit ucretini zar zor ödüyordu 1200 tl yi nasıl ödeyecek. Mantikli olun biraz duygusallıkla olmaz bu iş. Geçmiş geçmişte kaldı

Kadir tunçbilek
Kadir tunçbilek - 1 yıl Önce

Şehir Meclisi dönem sözcüsü bizim adımıza karar vermiş. hiç ziraaten kredi ceken bi borcluyla sordun mu acaba Kendi kafana göre teşekkür ediyorsun .Lütfen doğru yorumlayın. bu öteleme değil iteleme.

Fatih
Fatih - 1 yıl Önce

Halk bankası bireysel kredileri ertelemedi yalan bilgi paylaşımı yapmayalım

ZÜLFÜ KILIÇ
ZÜLFÜ KILIÇ - 1 yıl Önce

24ocakta deprem oldu krediler 3 ay ertelendi 25 ve 7 şubat arasında. Ödeme yapmadım benden 24 ocak taksitini fazli istiyor. Ne yapman lazım. Bilgi istiyorum. Teşekkürler.


SIRADAKİ HABER

banner103