Şehit Aileleri ve Gazilerden İYİ Partili Türkkan’a Tepki

Elazığ’da gaziler ve şehit aileleri, Bingöl'de şehidin ağabeyine küfreden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'a tepki gösterdi.

Şehit Aileleri ve Gazilerden İYİ Partili Türkkan’a Tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl ziyaretinde Lütfü Türkkan, 1997’de şehit düşen İsa Gümren’in ağabeyi Tahir Gümren’e küfür etmişti.

Yaşanan olayın ardından Türkkan, birçok kesimden tepki gördü. Elazığ Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği, Elazığ Muharip Gaziler Derneği, Doğu Anadolu Şehit Aileleri Federasyonu ve STK temsilcileri de Öğretmenevi önünde yaptıkları basın açıklaması ile Türkkan'a tepki gösterdi.

ALATAŞ: ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİNE MENFUR SÖZLERİ SÖYLEYEBİLEN TÜRKKAN’I MİLLETİMİZİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ

Elazığ Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Alataş, “Aziz vatanımız için canını toprağa katmış mümtaz şahsiyetlerimiz olan şehitlerimiz ve bu uğurda ölmeyi göze almış gazilerimiz bizler için her zaman birer gurur ve vefa timsali olmuşlardır. Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli aileleri de bu milletin her daim baş tacıdır. Bugün burada henüz 17 yaşındayken PKK terör örgütünün attığı havanla şehit edilen İsa Gümren’in abisine ve ailesine İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın yapmış olduğu saygısızlığı protesto etmek için toplanmış bulunmaktayız. Milletvekili her ne kadar özür dilemiş olsa da özür dilerken bile incitici üslubuna devam ettiğinden sarf ettiği sözler acılı şehit ailesinin yaralarını saramamıştır. Şehit kardeşimize karşı kullanılan sözler asla kabul edilemez ve sineye çekilemez türdendir. Şehitlerimizin ailelerine menfur sözleri söyleyebilen Türkkan’ı milletimizin vicdanına havale ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Vah vah
Vah vah - 2 yıl Önce

Lütfü adilik etti. Terbiyesizin tekiymiş. Ama daha evvel milletin a..m. G lara ne demeli, mecliste ite kaka dışarı edilen şehit yakınlarına ne demeli siz orada yine protesto ettiniz mi? Allah bütün kalpleri bilendir, varsa samimiyetsizlk hesabını mevlam sorsun.

Ozgur kral
Ozgur kral - 2 yıl Önce

Çok merak ediyorum bu ştk ve şehit derneklerini bunlar çözüm süreci sırasında nerdediler dolmabahce mutabakatı ortada iken megri megri ile teröristler haburda girerken ayaklarına mahkeme götürülür iken terisut başı kardeşi devletin tv sinde bildiri okur iken tek tepki koyamayan bunlar neredeydi hiç bir samimiyetleri yok bence tek bir yerden düğmeye basılmış gibi bazı siyasilere hizmet ediyorlar.

Bozo23
Bozo23 @Ozgur kral - 2 yıl Önce

Valla bu STK lar oy için Osman Öcalan i TV ye çıkaran, bir dönem HDP ye kol kanat geren, barış sürecinde sınırlardan Kürdistan bayrakları ile gelen devletin hakim, savcisini bu teröristlerin yanına yollayıp sınırda mahkeme kuran, Sivan Perver den megri megri söyleyen devlet erkanı ni ne çabuk unuttu. Terörden beslenen herkes birgün hesap verecek.

El insaf
El insaf - 2 yıl Önce

Elazigda birisi cikip bir elazigliya ustelik oz kardesini bu vatan icin şehit verin bir elazigliya bacisina kufretse aman canim daha once birileride soyle soylemisti mi diyeceksiniz Tayip Erdogan duşmanligi sizin gozunuzude vicdaninizida kor etmiş yazik Tayip Erdogan size ne yapti

Scarface
Scarface @El insaf - 2 yıl Önce

İşte kara cahil tayyip 20 sene boyunca sana ne etti ne yaptı onu bir söyle burada yorum yapacağına zor iş değil az youtube yi aç seninkiler zamanında neler yaptı gör bakayım

Akp ve MHP negri negri yaptılar
Akp ve MHP negri negri yaptılar - 2 yıl Önce

Ben zaman hiç şehit ailelerini düşündüler mi

SIRADAKİ HABER