Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin Kaba İnşaatı Bitti

Elâzığ Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Şehit Fethi Sekin Külliyesi'nin kaba inşaat çalışmaları tamamlandı.

Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin Kaba İnşaatı Bitti

İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017 tarihinde PKK tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısını önleyerek şehit düşen kahraman şehidimiz Fethi Sekin anısına doğup büyüdüğü Baskil ilçesinin Doğancık Köyünde yapımına başlanılan külliye inşaatında çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Kaba inşaatı tamamlanan külliyede, elektrik tesisatı, mekanik tesisat gibi çalışmalar devam ediyor. Külliyenin yılsonunda ziyaret açılması planlanıyor.

KÜLLİYEDE ŞEHİDİMİZE AİT GÖRSEL VE TANITICI EŞYALAR YER ALACAK

Bünyesinde toplantı, konferans, sergi salonları, 4 adet atölye, mesleki eğitim ve beceri kurslarının da yer alacağı külliyede, Şehit Fethi Sekin’e ait özel eşyaların, resmi görev kıyafetlerinin ve kendisini daha yakından tanıtacak materyallerin yer alacağı özel bir bölüm oluşturacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: KÜLLİYE YILSONUNDA ZİYARETE AÇILACAK

Kahramanlığıyla tüm Türkiye’nin kalbine adını yazdıran Şehit Polis Fethi Sekin’in anısını yaşatmak adına böyle bir projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Bizler şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatabilmek, onlara layık olabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Her zaman kahramanlarımızla gurur duyuyor, onların bizlere bırakmış oldukları mirasa sahip çıkmayı ve bu mirası gelecek nesillere taşıyabilmeyi kendimiz için görev kabul ediyoruz. Şehidimiz anısına inşa ettiğimiz Külliye inşa çalışmalarını yakında tamamlayacağız ve yılsonunda ziyarete açacağız. Aziz şehidimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
:(
:( - 2 hafta Önce

EyvAllah anladım da bu masrafı o vefakar insanlar adına daha hayırlı işlere sarf etseniz olmaz mıydı. Hastanede, mesire alanında adı yaşıyor zaten oralara tanıtıcı birşeyler yapılabilirdi. İslami açıdan zaten söylememe gerek yok (oralarda bu insanları kutsayıp ileride hastalıklarına şifa arayacak bir güruh ama insani açıdan biraz vicdan derim.

Chp susmuyorki
Chp susmuyorki @:( - 2 hafta Önce

Geceb sene gürsel eril taaaa ibb ye izmir belediye baskanina kulliye yapilmadi diye bildirdi . Onlarda şov olsun diyr biz yapariz dediler .kac defa gürsel erol nerde külllllliye diye sov yapti

vallah bilmim
vallah bilmim - 2 hafta Önce

sehidimiz yasasaydi boyle bir israfa izin vermezdi nokta

Gakgo
Gakgo - 2 hafta Önce

Benim annem de şehit oldu adı hiç bı yerde geçmiyor

SIRADAKİ HABER

banner103