Sema Öğretmen, Gözyaşları İle Anlattı

Sema öğretmenin feryatları… Bu feryat kimimizi utandıracak, kimimizi de gururlandıracak ve Sema öğretmeni ayakta alkışlatacak.

Sema Öğretmen, Gözyaşları İle Anlattı

Saniye Sema Öztürk, 74 yaşında.. Yıllarını eğitime harcamış, milyonlarca öğrenciye sevgiyi, saygıyı ve bilimi aşılamış.

Sema Öğretmen, bir süre önce kendisi gibi eğitimci olan eşi 80 yaşındaki Ahmet Niyazi Öztürk’ün rahatsızlığı nedeniyle hastanede onun yanında refakatçi kalmış.

Onun içini acıtan, üzen olaylarda hastanede gerçekleşmiş.

Hastanelerde tedavi gören hastaların yakınları tarafın her şeyin israf edildiğini söyleyen Sema Öğretmen, gözyaşlarını tutamıyor.

Hastaneden getirdiği helvayı evinde saklı tutan Sema Öğretmen herkesi tutumlu olmaya israfın önüne geçmeye davet etti.

SAVURGANLIK ÇOK FAZLA”

Sema Öğretmen, “Şekeri avuçlarla alıyorlar. Yani çok çok iki üç bardak çay içilecek. Sonra baktım ki çöpe gidiyor. İki servis gidiyor. İki koridor var. Sabah gidiyorlar peynir, zeytin artmış, tabakta kesme şeker ve yumurta var. Hiç yenilmemiş. O yumurtayı yemiyorsan niye aldın? Bu şekeri niye avuçla aldın. Bu çöpe gidiyor. Bunu düşündüm; Türkiye’de kaç ilimiz var? 81 il. Kaç hastane var? Her şehirde kaç hastane var? Düşünüyorum; Irak’ın haline bir bakın, Suriye’nin haline bir bakın. Allah korusun acaba Türkiye’ye mi sıra geliyor bu savurganlıktan. Siz olsanız, gözünüzle görseniz düşünür müsünüz, düşünmez misiniz?” ifadelerini kullandı.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 hafta Önce

Teyzem ellerinden öperim. Ama teyzem günaydın sen yeni mi uyandın... ufoyu göre masum köylü geldi aklıma... sen yıllardir turkiyede yasadigina eminmisin. Yasadiysan yeni mi fark ettin israfi ilginc... Türkiye'de israf Özal döneminde sonra basladi her geçen gün artarak devam ediyor... işin garibi herkes israf haramdır diyor herkes israf ediyor... garip bir ülkeyiz herkes yaptığı yalnisin farkında ama ısrarla aynı yanlışı yapmaya devam ediyor...

Elazığ lisesinden
Elazığ lisesinden - 2 hafta Önce

Haklısın hocam,ama bazıları at gözlüğü baktığı için,israfın şu dönem bu dönem başladığını yazmış.Bu aymazligin dönemi mi olur, Gardaşım bizler yapıyoruz sonra topu taca atıyoruz.Bunu yazan arkadaş ,70 li yılları bilmiyor,mesela 5 adet panalgine hapını bir kağıt parçasına külah yapıp veriyorlardı,böyle bolluk bereket neredeeee.Haftada birgün ehliyet için heyet oluşması için çevre illerden enaz 2 -3 doktor gelir bir gün kalır giderlerdi.Ssk nin önü miting alanı gibiydi,içeri girebilen kendini muzaffer ilan ediyordu.Bu yokluk, sıkıntlari bu nesle,anlatmadik şimdi şikayet ediyoruz.Liseden Dindersi hocam Niyazi Öztürk beyefendinin elleriden öper, sağlıklı ömürler dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner103