Sertifikalarını Aldılar

Hayrat Vakfı, Elazığ Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Osmanlıca ve kuran-ı Kerim Kursu tamamlanarak, kursiyerlere sertifikaları verildi.

Sertifikalarını Aldılar

Elazığ Gençlik Merkezi,Halk Eğitim Merkezi ve  Hayrat Vakfı tarafından düzenlenen Osmanlıca ve Kuran-ı Kerim kursu tamamlandı.Kurs sonrasında katılımcılara düzenlenen törenle sertifikaları verildi.Sertifika töreni Kuran-ı kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra tören  Mehteran ekibi konseri ile devam etti.

Hayrat Vakfı Elazığ Temsilcisi Dr. Ayhan Mirza İnak,Osmanlıca’nın bizim dilimiz olduğunu belirterek; konuşulan Türkçe’nin Kur’an harfleriyle yazılı şekli olduğunu söyledi.

İnak, ”Osmanlıca bizim dilimizdir. Mektuplaşma, konuşma, sohbet dilidir. Öyle ki Osmanlıca tarihtir, edebiyattır, Osmanlıca kültürdür, medeniyettir. Osmanlıca maneviyattı Ecdadımızla bizi bağlayan çok büyük bir köprüdür”dedi.

Halk eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı, birçok alanda kurs açtıklarını ifade ederek, Osmanlıca’nın gelecekle geçmiş arasındaki köprüyü sağladığını söyledi. Atıcı,”Osmanlıca yüzyıllar boyunca geliştirilen önemli bir dildir. Osmanlıca toplumun temelini oluşturur. Bir köprünün temelini oluşturan eserlerimizin bütününü Osmanlıca oluşturur ”diye konuştu.

Gençlik Merkezi Müdürü Hüsnü Öztürk, son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı, gençlik ve spor bakanlığı ile  vakıfların Osmanlıca ile ilgili çalışmaları sonrasında kaybedilen değerlerin geri kazanılmaya başlandığını söyledi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Suphi Döner,barınma hizmeti dışında da kredi ve yurtlar olarak eğitim çalışmalarına da ağırlık verdiklerini söyledi.

Sertifika töreninde  Çocukların gösterileri de yer aldı.

Tören sonunda Osmanlıca ve kuran-ı Kerim kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 12:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137