SGK Haftası Programları Devam Ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Haftası nedeniyle il müdürlüğü tarafından program düzenlendi. Programda Kanal Fırat televizyonuna desteklerinden dolayı plaket verildi.

SGK Haftası Programları Devam Ediyor

Her yıl mayıs ayı içerisinde kutlanan SGK Haftası nedeniyle Elazığ’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

SGK İl Müdürlüğü, kutlanan haftayla sosyal güvenlik anlamında toplumda varolan farkındalığın arttırılmasını hedefliyor.

Bir otelde düzenlenen etkinliğe ilçe belediye başkanları, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri, işadamları ve SGK çalışanları katıldı.

SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer ,”Sosyal Güvenlik Kurumu olarak her yıl mayıs ayının 16’sını içine alan haftayı Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutluyoruz. 2009 yılında alınan kararla kutluyoruz bu haftayı. Sosyal güvenlikle, toplumsal bilinci yükseltmeye çalışıyoruz. Kendi sosyal haklarına sahip çıkmalarını hedefliyoruz. Gündemde sigorta pazarlıkları var bunların kaldırılmasını hedefliyoruz. Algı ekmek gibi su gibidir, zorunludur ”dedi.

Tuncer, ”Sosyal güvenlikte çalışanlarımızın geleceğini şemsiye altına almak istiyoruz. Sosyal güvenlik vazgeçilmezdir ve devletin bunu sağlaması gerekir. Sosyal Güvenlik haftasını genel bilincin oluşturulması için kutluyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu memnuniyeti amaçlıyor. TÜİK’in anket çalışmalarında en büyük sektör biziz. Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerine yönelik memnuniyetler görüyoruz. Fedakârlık yapan bütün takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Sosyal Güvenlik Kurumu olarak 2008 yılında bir rekor yapıldı. Birçok kurumu tek çatı altında birleştirdik. Genel sağlık alanında geri dönüşlerimiz oldu. %68 bir memnuniyetimiz var ve Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bizi çok sevindiriyor ”diye ifade etti. 2008 yılı sonrası Sosyal Güvenlik Kurumu e devlet hizmetlerin yaygınlaştırıldığını söyleyen SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, teknolojiye taşınarak en fazla hizmet sunan kurum olduk. E devlet hizmetlerinin her insanımıza en etkin bir şekilde sunuyoruz. 59 uygulaması bulunmaktadır. İnsanlarımız Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinden istifade edebilir. Alo 170 vasıtasıyla vatandaşa hizmet sunulmaya devam ediliyor. Gerek çalışanımıza gerek insanımıza Alo 170 hattını kullanarak gerek ihbarı yaparak çok faydalı imkânlar sağlıyoruz. Yapılan ankette alo 170 hattı %82 oyla vatandaş memnun kaldığını belirtmiştir.

SGK Haftası nedeniyle düzenlenen programda, desteklerinden dolayı iş adamlarına, STK temsilcilerine plak et verildi.

Programda ayrıca, Kanal Fırat televizyonuna da katkılarından dolayı plaket verildi. Plaketi Kanal Fırat televizyonu adına, Kanal Fırat haber muhabiri Gözde Kılıç aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137