SGK İl Müdürlüğü’nden Arsa Satışı

Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Arıcak İlçesi’nde bulunan bin 874 metrekare tarlayı satışa çıkardı.

SGK İl Müdürlüğü’nden Arsa Satışı

Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü arsa satışı gerçekleştirecek.

SGK İl Müdürlüğü tarafından Arıcak İlçesi’nde Küplüce Köyü’nde bulunan 125 ada 16 parsel numaralı bin 874 metrekare taşınmaz tarla satılacak.

Arsanın satış muhammen bedeli ise 35 bin TL olarak belirlendi.

Açık arttırma usulü ile satılacak olan arsanın ihalesi 10 Ağustos tarihinde saat 10.00’da yapılacak.

ÖZELLİKLERİ

Taşınmaza ulaşım Dicle-Arıcak yolu üzerinden sağlanmaktadır. Küplüce köy merkezinin 730m güneyinde çiriş mevkiinde konumludur. Yakın çevresinde Küplüce köy merkezi, Albayrak köy merkezi, Akyıldız köy merkezi, çok sayıda ev ve boş tarım arazileri bulunmaktadır. İlçe merkezine 8 km mesafededir. Yüzölçümü 1.874,12m² dir. Geometrik olarak üçgene yakındır. MUHAMMEN BEDELİ: Taşınmaza günlük rayice göre bilirkişi tarafından 35.000,00 TL (otuz beş bin lira) takdir edilmiş olup, bu bedel üzerinden satışa çıkartılmıştır.

İHALE ŞARTLARI

1-Birinci açık artırma 10/08/2022 tarihinde, Saat: 10:00-10:05 de Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 2.kat konferans salonu Elazığ, adresinde açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. Birinci arttırma tayin edilen zamanda gayrimenkul üç defa bağırıldıktan sonra teklif edilen en yüksek rayiç bedelin % 75’i + takip masraflarını ve varsa rüçhanlı alacakların miktarını geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale edilir. Arttırılan bedel bu miktarı bulmazsa en çok arttıranın taahhüdü baki kalmak kaydıyla 18/08/2022 günü aynı yer ve saatte ikinci arttırma yapılacaktır. İkinci arttırmada rayiç bedelin %50 + takip masraflarını ve varsa rüçhanlı alacakların miktarını geçmesi şartıyla gayrimenkul en çok artırana ihale edilir. Şu kadar ki birinci artırmada istekli çıkmaz veya pey sürülmezse ikinci artırmada 6183 sayılı yasanın 94. maddesi gereğince birinci artırmadaki şartlar aranacaktır.

2- Teminat rayiç bedelinin % 7.5’ u olan 2.650,00 TL (iki bin altı yüz elli lira)  olup ihale günü elden kabul edilecektir.                                                                       

3-Resmi ihale pulu, damga vergisi, tapu alım satım harcı ve masrafları tellaliye resmi, KDV(%8) ve gayrimenkul teslim masrafı alıcıya aittir. 

Ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2022/4 sayılı dosyadan İcra satış servisine başvurmaları, satış şartnamesinin icra dosyasından ve sgk.gov.tr satış ilanları internet sayfasından görülebileceği, masrafların ödenmesi şartı ile şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği ilan olunur.

4-  İş bu ilan ilgililere tebliğe verilmiş olup, tebligat yapılmayan tüm taraflara (haciz koyduran, takyidatı olan, alacaklı, borçlu, 3. Şahıslar vb.) ilanen tebliğ yerine geçer.       

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109