Şırnak Şehitlerine Kur'an ve Dua Gecesi

Elazığ Belediyesi tarafından Kültür-Park Amfi tiyatroda düzenlenen Ramazan Kültür ve Sanat Etkinliklerinde, Şırnak Şehitleri için Kur'an ve Dua programı düzenlendi.

Şırnak Şehitlerine Kur'an ve Dua Gecesi

Elim bir kaza sonucu düşen helikopterde şehit olan 13 askerimiz için düzenlenen özel bir ‘şehadet ve Kur’an gecesi’ programında şehitlerimiz dualarla anıldı. Kültür Park Amfi Tiyatro’da gerçekleşen Şehadet ve Kur’an Gecesi’ne Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Karaaslan’ın yanı sıra birçok Elazığlı vatandaş katıldı. Program, düşen helikopterde şehit olan 13 askerimiz için hazırlanan sinevizyon gösterimi ile başladı. Ardından tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Bugün için özel bir program düzenlediklerini ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Karaaslan: ”Geçtiğimiz akşam Şırnak, Uludere’ de yüksek gerilim hattına takılarak düşen askeri helikopterde şehit düşen 13 vatan evladımıza rabbimden rahmet yakınlarına ve yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Bu cennet vatan için hiçbir şekilde gözlerini kırpmadan şahadet şerbeti içen şehitlerimize bu akşam Şehadet ve Kur’an Gecesi düzenleyelim istedik. Bu özel geceye katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından Grup Kevser, şehadet konulu ilahileri seslendirerek dinleyenleriyle buluştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137