Sonbahar Renkleriyle Büyüleyen Tunceli'ye Fotoğrafçı İlgisi

Tunceli'nin Pülümür ve Nazımiye ilçeleri arasında kalan ve yöre halkı tarafından "doğanın kalbi" olarak nitelendirilen Salördek köyündeki ormanlar, sonbaharda sarı, yeşil ve kırmızının tonlarıyla fotoğrafçıların ilgi odağı oldu.

Sonbahar Renkleriyle Büyüleyen Tunceli'ye Fotoğrafçı İlgisi

Tunceli'nin Pülümür ve Nazımiye ilçeleri arasında kalan ve yöre halkı tarafından "doğanın kalbi" olarak nitelendirilen Salördek köyündeki ormanlar, sonbaharda görselliğiyle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Pülümür ilçesine bağlı Salördek köyündeki ormanlar başta olmak üzere, bu ilçe ile Nazımiye arasında kalan bölgedeki ormanlarda yer alan meşe, kavak, çınar ve ceviz ile doğada kendiliğinden yetişen çeşitli yabani meyve ağaçlarının, sonbaharda sarı, yeşil ve kırmızının tonlarına bürünmesiyle kartpostallık görüntüler oluştu.

Her mevsim ayrı bir güzellik sunan ve birçok yaban hayvanına da ev sahipliği yapan Salördek ve çevresindeki ormanlar, şu günlerde oluşan renk cümbüşüyle çevre il ve ilçelerden çok sayıda amatör ve profesyonel fotoğrafçıyı ağırlıyor.

Elazığ başta olmak üzere, Erzincan, Diyarbakır, İstanbul ve Bingöl gibi birçok ilden gelerek bölgeyi ziyaret eden fotoğrafçılar, sonbaharın sarı tonlarının hakim olduğu uçsuz bucaksız ormanları yakından görüntüleme imkanı buluyor.

ÖZDEMİR: RENGARENK ORMANLAR GÖRSEL ŞÖLEN SUNUYOR

Fotoğraf sanatçılarından Ayhan Özdemir, “Salördek köyündeki ormanların doğa harikası bir yer olduğunu söyledi. Erzincan'dan yola çıkarak Salördek ormanlarını görmeye geldik. Çok güzel ve etkileyici bir atmosferi var. Sonbaharın müthiş bir estetiği resmen buradaki ormanlarda dokunmuş. Rengarenk ormanlar çok güzel görsel şölen sunuyor. Biz fotoğrafçılara da bu güzellikleri fotoğraflamak düşüyor." dedi.

ATEŞ: DOĞA TUTKUNLARI İLİMİZİ GÖRMEYE GELİYOR

Fotoğrafçı İsmail Ateş ise, “Tunceli'nin her mevsim bir başka güzelliğe bürünüyor. "Dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından doğa tutkunları ilimizi görmeye geliyor. Bu yıl ilimize gelen turist sayısı oldukça fazlaydı. Bizler de fotoğrafçı arkadaşlarımızla Salördek'e geldik. Burası sonbahar mevsiminde olağanüstü renklere bürünüyor. Biz de doğa tutkunları olarak kar ve yağmur demeden buranın güzelliklerini kadraja alıyoruz. Çok güzel sonbahar temalı fotoğraf kareleri yakaladık." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7