Suriye’de 45 Ölü, 200’den Fazla Yaralı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem, Mısır, Lübnan, Suriye ve Irak'ta da güçlü bir şekilde hissedildi. Öte yandan Suriye'de de şiddetli şekilde hissedilen depremde Halep, Hama ve Lazkiye'de en az 42 kişinin hayatını kaybettiği 200 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Suriye’de 45 Ölü, 200’den Fazla Yaralı

Türkiye bugün Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depreme uyandı. Çevre illerin de büyük ölçüde etkilendiği ve ardı ardına depremlerin yaşandığı bölgede arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken depremin Orta Doğu'da da büyük ölçüde hissedildiği öğrenildi. Mısır, Lübnan, Suriye ve Irak'ta da güçlü bir şekilde hissedildi.

SURİYE'DE 42 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Deprem güçlü bir şekilde Suriye'nin başkenti Şam'da, Lazkiye'de Halep'te ve ülkenin kuzeyindeki birçok bölgede hissedildi. Suriye devlet medyasının aktardığına göre, Halep, Hama ve Lazkiye'de deprem nedeniyle en az 42 kişi hayatını kaybetti. 200'den fazla kişi de yaralandı.

Deprem sebebiyle resmi bir açıklama henüz yapılmazken, sosyal medya üzerinden Suriye'nin kuzeyindeki bazı bölgelerde, evlerin yıkıldığına ilişkin paylaşımlar yapılıyor.

30 SANİYE SÜRDÜ

Bölgedeki sarsıntıya tanık olanlardan alınan bilgilere göre, Mısır'ın başkenti Kahire ve çevresinde hissedilen deprem yaklaşık 30 saniye kadar sürerken halk arasında büyük endişe yarattı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut başta olmak üzere, ülkenin tümünde hissedilen depremden dolayı evlerinden çıkan birçok kişi geceyi arabalarında geçirdi.

Irak'ın başkenti Bağdat ve Diyala'da da hissedilen deprem sebebiyle insanlar can güvenliği endişesiyle evlerinden çıktı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109