Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Koç Dağıttı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, besicilere %50 hibeli akkaraman ve morkaraman ırkı koç dağıtımı dağıttı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Koç Dağıttı

Tarım ve Orman Bakanlığının Damızlık koç teke yetiştiriciliğinin desteklenmesi projesi kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü %50 Hibeli Akkaraman ve Morkaraman ırkı Koç dağıtımı gerçekleşti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Turan Karahan, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer, teknik personel ve üreticiler katıldı.

KARAHAN: 259 ADET KOÇU 75 TANE ÜRETİCİMİZE YÜZDE 50 HİBE İLE İNŞALLAH DAĞITIMINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Turan Karahan, “Beritan aşiretlerimizin ve Şavak aşiretimizin kadim tarihten belli iştigal alanı olan ve Türkiye’de sayılı kapasiteye sahip olan küçükbaş hayvancılığı geliştirmek üzere de birçok proje uyguluyoruz. Daha birkaç hafta öncesinde hayvancılığın en yoğun yapıldığı Karakoçan İlçe’mizde merkezi Erzurum’da olan DAP Kalkınma İdaresi marifetiyle sizlere dağıtmış olduğumuz otomatik yemlikle ve kırkı makinaları sizlerin işini bir nebze de olsa kolaylaştırdı. Biz daha önceden bakanlığımız olarak Türkiye’de sayılı illerde olan hayvancılığı geliştirme kapsamında ilimizde damızlık koyun keçi birliği ile iş birliği içerisinde bakanlığımızın yüzde 50 hibesi ile damızlık koç teke geliştirme merkezine inşaatını makine ekipmanını bitirdik ve hayata geçirdik. Bugünde kurasını çekeceğimiz 19 adet mor karaman, 240 adette akkaraman koçu olmak üzere toplamda 259 adet koçu 75 tane üreticimize yüzde 50 hibe ile inşallah dağıtımını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

SEZER: BU KOÇ DAĞITIMIMIZI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer de, “Gerçekten bu koçlarımız kalitelidir. Bu koçlarınızı satmayın. Hayvanınıza bırakın. Hatta 3 yılda bir, 2 yılda bir koçlarınızı değiştirin. Bizde yüzde 50 hibe ile bu koç dağıtımımızı gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Toprağı olmayan köylü
Toprağı olmayan köylü - 5 gün Önce

Elazığ Tarım il Müdürlüğü nün yapmış olduğu hizmetler neden herkese aynı anda duyurulmuyor. Hibe veriyorsunuz vatandaşın haberi yok? Fidan veriyorsunuz haberimiz yok? Fide dağıtıyorsunuz akşam haberlerde izliyoruz. Vatandaşla paylaşmanız gerekmiyor mu? Şeffaf olun biraz...

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109