TGK 24. Başkanlar Kurulu Konya'da Toplanıyor

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 24.Başkanlar Kurulu toplantısı 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya’da toplanacak. Toplantıya Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem de katılacak.

TGK 24. Başkanlar Kurulu Konya'da Toplanıyor

Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde yapılacak olan TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, 9 gazeteciler federasyonunun ve 86 gazeteciler cemiyetinin başkanları ve temsilcileri, basınının sorunları ve çözüm önerileri konusunda çalışma yapacak.

“Basın Meslek Yasası” ve “İnternet Yasası”na ilişkin hazırlık çalışmalarının da yapılacağı etkinliğin 2. gününde de “Medya ve iklim” konulu panel düzenlenecek.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, Etik Kurulu, Onur Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu toplantılarının da yapılacağı zirve kapsamında; Konya Bilim merkezi, Çatalhöyük, Panorama Müzesi, Mevlana Müzesi, Kelebekler Vadisi, Sille tarihi kültürel bölgesi gibi Konya’nın doğal, tarihi ve turistik yerlerinde incelemelerde bulunarak haberler yapılacak ve Konya’nın tanıtımına katkıda bulunulacak.

ERDEM: ANADOLU BASINI BİR NEFES ALMAYA BAŞLADI

Pandemi sürecinde zor günler yaşayan Anadolu Basınının sorunlarının önemli bir bölümünün TGK Yönetimi ve Cemiyet Başkanlarının yakından takibiyle çözüm bulunduğunu belirten Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, "Resmi İlan fiyatlarına yapılan zamla Anadolu Basını bir nefes almaya başladı. Basın Meslek Yasası ve İnternet Yasasının çıkması konusunda da TGK Yönetimi çalışmalarını sürdürüyor, bu çalışmalardan da sonuç alacağımıza inanıyoruz. Anadolu basını Konya'da bir araya gelerek sorunlarını tartışacaktır" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137