Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ’dan Merhum Molla Bahri Adına Hatıra Ormanı

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ın, ilimizin kanaaat önderlerinden merhum Seyda Molla Bahri adına oluşturduğu hatıra ormanına 2 bin 700 adet badem fidanı dikildi. Törene katılan protokol üyeleri, girişimlerinden dolayı Başkan Dumandağ’a teşekkür etti.

Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ’dan Merhum Molla Bahri Adına Hatıra Ormanı

Karakoçan İlçesi’nde Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ tarafından oluşturulan hatıra ormanına İlimizin kanaat önderlerinden Merhum Seyda Molla Bahri Efendinin adı verildi.

Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen orman alanına bin bir adet badem fidanı bağışında bulundu..

Badem fidanlarının dikim törenine Vali Erkaya Yırık, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ İl Alay Komutanı Albay Ali Yıldız,  Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin, Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Tarım Müdürü Turan Karahan, TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Siyasi parti, kurum ve sivil toplum kuruluş temsileri katıldı.

DUMANDAĞ: BİN 1 AŞILI BADEM DİKECEĞİZ

Toplamda 2 bin 700 badem fidanın dikimi nedeniyle gerçekleştirilen törende konuşan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, “Seyda Molla Bahri Efendi ilçemizde, ilimizde ve civar illerinde sayısız kan ve arazi davaları barışı sağladı. Sayısız hocalar yetiştirdi. Biz onun çok tecrübelerinden, bilgilerinden faydalandık. Allah ona rahmet eylesin. Orman bölge müdürümüze de gerçekten çok teşekkür ederim. Bizden desteklerini esirgemedi. Yerleri hazırladılar. Biz ticaret borsası adına bin 1 tane aşılı badem ağacı diktireceğiz. Seyda Molla Bahri Efendi’nin adına da çam ağaçları diktireceğiz. İnşallah orman bölge müdürümüz bize verdiği tutarak o ormanlığı kendisi yaşatacak. Kendisine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

AKBABA: VAHŞİ ÇÖP TOPLAMA ALANIMIZI ORMANİYEYE DÖNDERELİM

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba da, “Sayın Ticaret Borsası başkanımız ve orman bölge müdürümüzle beraber bizim bir çöp alanımız vardı. Vahşi çöp depolama alanımız vardı. Sizin de bilginiz var, sunumunu da yapmıştım. Ben bu vahşi çöp depolama alanında gerçi kendi aramızda anlaşmamızı yaptık ama sizin himayenizde orayı ormaniyeye döndürüp etrafını tel örgüyle kapatıp ilçemize kazandırılmasındaki düşüncelerinizi almak istiyorum” şeklinde konuştu.

ÇETİNER: HATIRA ORMANI OLUŞTURACAĞIZ

Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’a teşekkür ile konuşmasına başlayan Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, “İlk emir ‘oku’ son emir ‘fidan dikin’ bu münasebetle seydamızızn yedinci sene devriyesinde ahirete intikalinin yedinci sene devriyesinde kendileri adına ve Ticaret Odası başkanımızın adına bugün burada bir hatıra ormanı, bir sadaka-i cariyeyi icra edeceğiz inşallah” dedi.

BULUT: ALLAH HAYRINI KABUL ETSİN

Merhum Molla Bahri Efendi’nin bölgeye hizmet ettiğini, bir çok genç fidanı yetiştirdiğini ifade eden AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Mehmet Ali Dumandağ’a çok teşekkür ediyorum. Mehmet Ali Dumandağ; bizim borsa başkanımız ama ismi başkanlığının önünde giden hakikatten yapmış olduğu işler hayırlar kendi isminin önünde giden bugüne kadar aslında pek çok dikili ağacı bulunan bu toprakların yetiştirmiş olduğu bizimde kendisine saygı duyduğumuz, hürmet ettiğimiz bir büyüğümüz. Allah hayrını kabul etsin. Rabbim seydamızın da mekanını Cennet eylesin. İnşallah onun hem yetiştirmiş olduğu fidanlar ondan sonra o bayrağı deva ettirecek hem de bugün hep birlikte dikeceğimiz fidanlar bir şekilde gölgesinden istifade ettirecek” diye ifade etti.

TUNÇ: ORMAN OLUŞTURMAYA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Kendisi için duygusal bir program olduğunu belirten Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, “Benim için duygusal bir program. O açıdan sadece teşekkür ediyorum. İnşallah bu etkinlikle dikilecek olan fidanlar, ağaçlar büyüyecek. Ve Karkoçan’ımız, Kulubaba Mahalle’miz burada biraz önce orman bölge müdürümüz mesire alanı ilan edebiliriz burayı dedi. Muhtemelen de öyle olacak. Gelecekte bir mesire alanı olmak üzere insanlarımız burada gölgelenecekler, dinlenecekler. Ve inşallah ta birer Fatiha okuyacaklar diye ümit ediyorum. Ondan dolayı tekrar katılımda bulunan hem fikir açısından hem de bir fiil bunu Ali Bey ben bunun masraflarını kendim şahsım olarak karşılıyorum dedi. Hiçbir şekilde kamu kaynağını burada harcamayacağım dedi. Borsanın da kaynağını harcamayacağım dedi. Dolayısıyla bu hassasiyetinden dolayı da borsa başkanımıza, Ali Bey’e çok teşekkür ediyorum. Ağaçlandırma, ormanlandırmayla alakalı 11 Nisan’da 11 milyon etkinliğimiz olmuştu. Biz bakanlık olarak bu konuya son derece önem veriyoruz. Kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın yoksunluğunu azaltmak için tabii kaynaklara olan baskının azaltılması, doğal kaynakların rehabilitasyonu ve izleme çalışmalarını kapsayan Murat Nehri Havzası rehabilitasyon projesi 15 Şubat 2013 tarihinde Birleşmiş Milletler arasında imzalanmış olan bir protokol ile hayata geçmiştir” ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Zaza
Zaza - 2 yıl Önce

Allah aşkına bizlere yasak olan sokağa çıkma yasağı sizlere yok mu bilerek mi hafta sonunu seçiyorsunuz yabancı ülke başbakanı bile ceza yiyiyor yaşamdan dolayı lütfen uyun ki uyalım

gakgo
gakgo - 2 yıl Önce

çamdan vaz geçilmiş badem dikilmiş, ayakta alkışlanacak bir değişiklik helal olsun,

SIRADAKİ HABER

banner137