Tıp Öğrencilerine Teşekkür Belgesi Verildi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “3-9 Kasım Organ Bağış Haftası” kapsamında ilimizde düzenlenen çeşitli farkındalık ve bilinçlendirme etkinliği düzenlendi.

Tıp Öğrencilerine Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Tıp Öğrencileri Birliği ve Fırat Üniversitesi Tıp Bilimsel Araştırma Topluluğu (FÜTBAT) üyelerine Teşekkür Belgesi verildi.

POLAT: BU ÖNEMLİ BİR BAŞARIDIR

İl Sağlık Müdürlüğün de düzenlenen törende bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat , “3-9 Kasım Organ Bağış Haftası kapsamında vatandaşlarımızı organ bağışına teşvik, farkındalık ve bilinçlendirme konusunda gerek stant çalışmamalarımıza ve gerekse de çeşitli toplantı ve birebir görüşmelerde etkin rol olan katılan Fırat Tıp Öğrencileri Birliği ve Fırat Üniversitesi Tıp Bilimsel Araştırma Topluluğu (FÜTBAT) üyeleri çok değerli faaliyetlerde bulunmuşlardır.  Değerli üyelerimiz Müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde 30’ ar kişilik öğrenci gruplarıyla dönüşümlü olarak ilimizde bulunan 2 alışveriş merkezi ve Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ ndeki stant çalışmalarında hafta içi ve hafta sonu etkin görev yaparak vatandaşlarımızdan 600 organ bağışı almışlardır. Bu önemli bir başarıdır. Bu vesile ile organ bekleyen vatandaşlarımıza umut oldukların için öncelikle organ bağışında bulunan vatandaşlarımıza ve Tıp Fakültesi Öğrencilerini temsilen emeği geçen Fırat Tıp Öğrencileri Birliği ve Fırat Üniversitesi Tıp Bilimsel Araştırma Topluluğu’na (FÜTBAT) çok teşekkür ederim” dedi.

Yapılan açıklamalardan sonra İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT tarafından katılımcı üyelere özverili çalışmalarından dolayı Teşekkür Belgesi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7