TOKİ Konutları Depremzedelere Kura İle Teslim Edilecek

Depremin ardından yapım çalışmasına başlanılan konutlar arasında ilk olarak tamamlanan Dilek ve Petek sitesinde hak sahiplerine konutları kura çekimi ile verilecek. Salı günü gerçekleştirilecek kura çekimi Kanal Fırat ve Kanal E televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak.

TOKİ Konutları Depremzedelere Kura İle Teslim Edilecek

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Sürsürü Mahallesi’nde Dilek ve Petek sitesi yerinde yeniden yapılmıştı.

Elazığ’da yapımı devam eden binlerce konut arasında ilk tamamlanan bölge Dilek ve Petek sitesi oldu. Geçtiğimiz günlerde yüklenici firma tarafından konutlar TOKİ’ye teslim edildi.

KONUTLAR KURA İLE TESLİM EDİLECEK

Bölge sakinleri konutların nasıl ve ne zaman verileceğini merak ederken konuyla ilgili alınan karar belli oldu. Dilek ve Petek Sitesi’nde 179 adet konutun tesliminin kura çekilişiyle yapılması kararlaştırıldı.

Tamamlanan konutlar için Salı günü saat 15.00’da kura çekimi yapılacak. Kura çekiminin ardından hak sahiplerine kura çıkan dairelerinin anahtarları teslim edilecek.

KANAL FIRAT VE KANAL E CANLI YAYINLAYACAK

Merakla beklenilen kura çekilişi Salı günü saat 15.00’da Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burçin Toprak
Burçin Toprak - 8 ay Önce

Hak edenlerin eski daireleri verilmeyecek mi ?
biraz adaletsiz olmamış mı?

Ali Eren
Ali Eren - 8 ay Önce

Orada eskiden oturanların herbirine kendi daireleri verilsin ya kardeşim. Bu ne adalet. Adaleti sağlamak öyle derin düşünceyi gerektirmiyor. Herkes kendi eski katına kavuşacak. Şayet bu mümkün olmasaydı kuraya basvurulurdu

Remzi
Remzi - 8 ay Önce

Bu nasıl adalet ne kurasi

Mahmut Tuncer
Mahmut Tuncer - 8 ay Önce

Tokinin bi kuralı varmış kura çekmek!? Şükretmek lazımmış.. kimse dilenmiyo burda hakkını istiyor ve bu evler bedava verilmiyor. Senin gibi kraldan çok kıralcı zihniyetlerden dolayı bu halde millet. @elf

Elf
Elf @Mahmut Tuncer - 8 ay Önce

Zaten devlet de sana hakkımı veriyo merak etme emin ol istediğin şekilde ev verseler yine bi prüz cikarirsiniz yine bi memenuniyetsizliginiz olur cünküü muhalefetsiniz herseye

Cemal
Cemal - 8 ay Önce

Bunlar AFAD konutu bicareler,ne TOKİ si. TOKİ müteahhit firma, kurayı AFAD çekiyor,TOKİ ile bir alakası yok.İstemeyen girmez,almaz,parasını alır çıkar.Depremden 6 ay sonra tertemiz evi beğenmeyen mahkemeye gider,arsa parasını alır çıkar.Vir vır vır.

Bahadır
Bahadır - 8 ay Önce

19000 ev yapılacak,19 000 ayrı talep olacak herkesin dileğine göre hareket edilmesi isteniyor.Nerede yaşıyorsunuz,burası hukuk devleti,AFAD kanunu,kentsel dönüşüm yasası,imar yasası,afete maruz kalmış alanlar imar yönetmeliği var ne yazıyorsa o uygulanır. Öyle ipe sapa gelmez yorumlarla biryere varılmaz,boşuna çene çalmaktan öteye gitmez.Eger mevzuata göre hakkı zarar gören varsa gider mahkemeye söke söke alır.

ayhan
ayhan @Bahadır - 8 ay Önce

anlamak istemiyorsunuz galiba. bizde biliyoruz herkesin keyfine göre ev verilmeyeceğini, ama benim evimin yerine yeniden ev yapılıyorsa öncelik benim hakkım. benim evim başkasına verilecek banada başka yerden (bızmişen vs.) ev verecek. adalet değil bu. ha benim evimin yerine ev yapılmasa başım gözüm üstüne nerde olursa olsun kaçınçı kat olursa olsun.

Elf
Elf - 8 ay Önce

Tokinin bi kuralı vardır o da kura çekmek bence evsiz kalanlar şükür etsin artık kat vs derdine düsmesinler onu bulamayanlarda var çünkü

Ayhan
Ayhan @Elf - 8 ay Önce

TOKİ'nin kuralı senin zihniyetin yerin dibine batsın. Benim evimi bana vermesi lazım. Babasının hayrına yapmıyor parasını alacak. Ben başka yerde ev istesem orada alırdım. Benim evimi niye başkasına veriyor.

Elf
Elf - 8 ay Önce

Ozaman git başka yerde al begenmiyosan neyin tribindesin Allah tan gelen birşey deprem devlet evini yikmadi ki bidaha sana senij kriterlerine uygun katını yerini sunsun sana


SIRADAKİ HABER

banner103