TOKİ’nin İkinci İndirim Kampanyası 21 Ekim’de Başlıyor

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisi 21 Ekim’de başlayacak 19 kasımda sona erecek. Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek.

TOKİ’nin İkinci İndirim Kampanyası 21 Ekim’de Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi yapılacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, 21 Ekim – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapılacak.  

Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Ekim – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim haberinin ardından kampanyadan yararlanma şartları da açıklandı.

Açıklanan şartlara göre; İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 3 yıl Önce

Afad Müdürlüğü için çok iddia var.

Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Arkadaşlar bu evler daha önce yapilan sosyal konutlar.Depremle AFAD evleriyle ilgisi yok.Baksana 12 ayı kalmışları kapsamıyor diyor.Dikkatle okumuyorsunuz,sonra başka şeyler yazıyorsunuz.

Tahir şeker
Tahir şeker - 3 yıl Önce

Bize 2010 depreminde yapılan evin her tarafında kötü işçilik ve hatalar var .şimdiden duvarlar çatlamış Allah sorumluların belasını versin.

Derya yavuz
Derya yavuz - 3 yıl Önce

Tokide kurada ismimiz cikti ama henuz bize hicbir bilgi verilmedi

hasan
hasan - 3 yıl Önce

iyide zaten ödemeler faizsiz yirmi yıl vadeli olmayacak mı? ne diye erken kapatayım.

SIRADAKİ HABER

banner137