Toplanan Yardımlar Yola Çıktı

Suriye’deki çocuklar için Milli Eğitim Müdürlüğü seferber oldu. Ve onlar için alınan kırtasiye malzemesi ve çantalar, tırlara yüklenerek, sahiplerine ulaştırılmak için uğurlandı.

Toplanan Yardımlar Yola Çıktı

Çantalar ve kırtasiye malzemeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden.

Suriye’deki öğrenciler için alınan çantalar ve kırtasiye yardımları tek tek taşındı, tırlara yüklendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “umudumuz kardeşliğimiz” kampanyası kapsamında toplanan içleri kırtasiye malzemesiyle dolu çantalar, Suriye’deki çocuklara dağıtılacak.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş,“Bu gün burada umudumuz kardeşlerimiz sloganıyla Suriyeli çocuklara öğrencilere yönelik olarak başlatmış olduğumuz Elazığ  dan Suriye’ ye  yardım eli kampanyası sonlandırmak  için burada bulunuyoruz. Gördüğünüz gibi Suriyeli öğrencilerimize yapmış olduğumuz kırtasiye yardımı var. Elazığ çevresinde bu güne kadar okul ve kurumlarımızdan 6599 adet kırtasiye malzemesi toplandı. Bu malzemeler içiresinde 13 bin çizgili defter 16 bin kareli defter 6 bin 500 resim defteri, silgi, kalem , kalem açacağı olmak  üzere 81 bin 400 parça yardım malzemesi toplanmış bulunmakta. Bu yardım malzemelerini gördüğünüz gibi tıra yükledik bu gün akşam yola çıkıyor yarın inşallah Kilis Elbeyli’de sürüyenin çoban bey ilçesindeki depolara gönderilmek ve elden teslim edilmek üzere oraya ulaştıracağız. Bizim gördüğümüz öğrencilerin bizzat kırtasiye malzemesine ihtiyacı olduğu. Bizden bundan dolayı bu kampanyayı başlattık. Bu kampanya da emeği geçen öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerine çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu Elâzığ halkının cebinden çıktı bu yardım malzemeleri  onların desteğini aldık ve bunu  tam yerine teslim edeceğini vatandaşlarımız bilsin. Bütün kamuoyuna ve halkımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 18:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137