Toplu Açılış Töreni

Elazığ’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açılış programlarına katılmaya devam ediyor.

Toplu Açılış Töreni

Elazığ’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açılış programlarına katılmaya devam ediyor.

Dumadağ ailesi tarafından yapılan Hacı Sıdıka Dumandağ Yatılı Kız Kuran Kursu Ek Binası ve Elazığ Ticaret Borsası Yeni Pazar alanının açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış programına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Özay Eryürek, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumadağ ve çok sayıda davetli katıldı.

Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, “Eski yaptığımız kuran kursunun kapasitesi 20 kişilikti şimdi 350 kişi oldu. Bittiğinde buraya vakıf kuracağız. Masrafları Dumandağ ailesi tarafından karşılanacak. Emeği geçenlere teşekkür ederim

Hayvan pazarında da temel atma töreni yapacağız. Valimizin kontrolünde onaylanan doğu ve güneydoğuyu birbirine bağlayan hayvan pazarı kuracağız” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Ne varsa kendi sağlığınızda yapın bizim inancımızda yaptığımız hayır işleri ölünce bile açık kalır. Duman dağ ailesine çok teşekkür ediyorum. Elazığ Ticaret Borsamızın yeni Pazar alanının temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Elazığ bu konuda kalkınmış bir şehir herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu “Hayırseverliği ile bilinen Mehmet Ali Dumandağ’ın burada temelini atacağımız önemli bir hayır işini daha başlatıyoruz. Sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir. Burada atacağımız temelde kuranı en iyi öğrenen ve öğreten gençler yetiştireceğiz. Eski binayı gezmiştik. Güzel ve konforlu bir bina ama yetersizdi. Yeni bina ile bu sorunlar giderilecek. Ben hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Tüfenkci: Bu Dualar Size Yeter

Bakan Bülent Tüfenkci ise “Bugün hayır içerisinde hayırlı işlerin temellerini yapıyor açılışını yapıyoruz. Mehmet Ali beyi tebrik ediyorum. Eğitim alan çocukların duaları size yeter. Burada pazar yerinin de temelini atıyoruz. Burada olanları Elâzığ’ımıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada yetişen kızlarımız ek bina ile daha konforlu eğitim alacaklar. Bu eğitimle ülkemize faydalı olacaklar. Genliğe inanmamız ve güvenmemiz gerekir. Geleceğe bakma adına biz gençlere inanıyor ve güveniyoruz. 16 Nisan’da gençlerin önünü açtık. Bu milletin desteği ile yaptık. Ben tekrardan bu ek binanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Pazar yerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 18:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137