TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Cumhuriyet Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.Fuarda 25 proje sergileniyor.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı,Cumhuriyet Ortaokulu’nda açıldı.Şerife Yerlikaya Koordinesinde öğrenciler tarafından fen ve teknoloji ile görsel sanatlardan oluşan 25 proje fuarda sergileniyor.

Fuar açılışı,Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Karakaya, Memur Sen il Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve katılımcılar tarafından yapıldı.

Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Fikret Seçgin,bilim fıarlarının genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp bir çok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağladığını, bu tük etkinlikler hayal gücü ve yaratıcının birleşimidir.söyledi.

Müdürü Seçgin,”Sevgili öğrenciler yeryüzündeki hiçbir icat yoktan var edilmez. Bütün proje çalışmalarınız daha başarılı çalışmalara adım olacaktır ”dedi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Karayaka, fuarda sergilenen projelerin gelecekte ihtiyaçlara karşılık verecek çalışmalar olduğunu söyledi.

Müdürü Yasin Karayaka, ”Bilim meraktan ve ihtiyaçtan doğar. Bu şekildeki projeleri gelecekte günümüz ihtiyaçlara karşılık verecek projeler olur. Bu projeler öğrencilerimizin ufkunu açar. Bilim öğrencilerin ufkunu açarak sağlanır. Balık vermeyin balık tutmayı öğretin. Bilme giden yolu öğretmeliyiz ”diye konuştu.

Okul Aile Birliği Başkanı Metin Kalkancı,” Bu bilim fuarında bizlerin geleceği olan öğrencilerin ufkunun ne denli açık olduğunun göstergesidir. Buda biz veliler olarak ülkemizin insanları olarak umut ve gurur verici. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi, öğrencilerin yaptığı projelerin hayatı kolaylaştırıcı çalışmalar olduğunu belirterek; fırsat verilmesi halinde öğrencilerin başarılı olacaklarını söyledi.

        

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 16:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137