TÜBİTAK’tan Birincilikle Dönüyoruz

50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Ankara’da düzenlendi. Düzenlenen yarışmada Kovancılar Anadolu Lisesi Psikoloji dalında Türkiye birincisi olurken Baskil Anadolu Lisesi ise Coğrafya dalında Teşvik ödülü almaya hak kazandı.

TÜBİTAK’tan Birincilikle Dönüyoruz

8-12 Nisan tarihleri arasında TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen yarışmada Elazığ’ı Kovancılar Anadolu Lisesi ve Baskil Anadolu Lisesi temsil etti.

Yarışma sonucunda Kovancılar Anadolu Lisesi Psikoloji dalında Türkiye birincisi oldu. Baskil Anadolu Lisesi ise Coğrafya dalında Teşvik ödülü almaya hak kazandı

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Ankara’da yapılan TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Elazığ’ı temsil eden Kovancılar Anadolu Lisesi ile Baskil Anadolu Lisesi ilimize ödülle dönüyorlar. Malatya’da yapılan Bölge Finallerinde Bölge Birincisi olarak 08-12 Nisan tarihleri arasında Ankara’da yapılan Finallere katılmaya hak kazanan iki okulumuz burada da büyük bir başarı elde ederek ilimize 1 Birincilik, bir de proje teşvik ödülü ile döndüler.

Kovancılar Anadolu Lisesi Psikoloji dalında Türkiye 1.liği ödülü kazanırken, Baskil Anadolu Lisesi ise Coğrafya dalında Teşvik ödülü almaya hak kazandı.

Elazığ’a 2 ödül ile dönme başarısı gösteren Öğrencilerimizi ve Danışman Öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137