TÜGVA’dan “Fetih Ruhu ve Gençlik” Konferansı

TBMM Başmüşaviri Ahmet Balıbey, Kovancılar ve Karakoçan İlçelerini ziyaret etti.

TÜGVA’dan “Fetih Ruhu ve Gençlik” Konferansı

Türkiye Gençlik Vakfı’nın düzenlediği konferansla TBMM Başmüşaviri Ahmet Balıbey, Kovancılar ve Karakoçan İlçelerini ziyaret ederek, gençlerle buluştu. “Fetih Ruhu ve Gençlik” Konferansına ilgi ise yoğundu.

TBMM Başmüşaviri, Eğitimci - Yazar Ahmet Balıbey,”Akif diyordu ki, asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek. Çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek. Gençliğimiz bugün tarihini anlama tarihine her zamankinden daha fazla sahip çıkma gayreti içinde. Osmangazi’nin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın Abdulhamithan’ın ötrelerin ötesi dediği yere götürmektedir. Sizler bu salonda tarih sahnesinde rol almış şahsiyetlere geçmişinize sahip çıkarak bu ülkenin umutlarını arttırıyorsunuz” dedi.

Balıbey,”Türk Milletinin büyük eseri olan İstanbul fethinin 564.yıl dönümünü birliklere her geçen gün daha büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Fetih manasını çok iyi öğrenmek lazım. Fetih ruhunu çok iyi anlamalıyız lazım. Fatihin ruhunu çok iyi anlamalıyız. Biz millet olarak geçmişimizle aramıza set çekmeye çalıştılar, geçmişiniz yok dediler. Ancak bunların hepsinin yalan olduğunu sizlerle teker teker ispat edeceğiz ”diye ifade etti.

“İstanbul’un Fethini Tekrar Okumuş Gibi Olduk”

Karakoçan’da düzenlenen “Fetih Ruhu ve Gençlik Konferansı’nda konuşan Karakoçan Milli Eğitim Müdürü Yafes Kaya, “Öğrencilerimize ve yetişkinlerimize yönelik olarak düzenlenen konferans hakikaten içerik olarak dolu doluydu. İstanbul’un Fethini yıllarca hep okuduk Sanki yeniden canlı canlı yaşamış gibi öğrendik. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

“TÜGVA’lı Olmak Ayrıcalıktır”

Karakoçan TÜGVA Temsilcisi Şükrü Aslan,” Eğitime, bilime, teknolojiye ve toplumun faydalı gördüğü tüm alanlara güzel bir gençlik yetiştirmek biz TÜGVA’lıların temel hedefidir. TÜGVA Mehmet Akifinde nitelendirdiği gibi ideal bir gençlik profilidir. Vatanını milletini değerlerini ve tarihini sevmektir. Haksızlığa tahammülü yoktur. Haksızlığa karşı susmayan, haykıran ve hatta haksızlığı bileğiyle düzeltmeye çalışan bir gençliktir. Güçlüdür, gücünü şahsi menfaatleri için değil, ülkesi millet ve toplumun yararları içim kullanan bir gençliktir ”diye vurguladı.

“Fetih Ruhu ve Gençlik” Konferansının bir sonraki durağı ise Kovancılar oldu.

“TÜGVA, Hakkın ve Adaletin Yanında Olacak Bir Gençlik Vakfıdır”

Kovancılar TÜGVA Temsilcisi Nurullah Yüksel, “Türkiye Gençlik Vakfı, iyiye ve güzele dair ne varsa savunan hakkın ve adaletin yanında olacak bir gençlik vakfıdır. TÜGVA geleneklerine bağlı olarak topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalışmaktadır. Özgüveni yüksek, yenilikçi, çalışkan iyi ahlaklı başarılı ve sorumluluk sahibi gençlerin yeni nesil projeler hazırlar, kendilerini geliştirdiği bir vakıf kültürüne sahiptir” dedi.

“Gençliği Çok Önemsiyorum”

Konferansa katılan bir diğer isim Şehit Polis Fethi Sekin’in Dayısı Hikmet Kürüm oldu. Kürüm,”Şehitlik mertebesi sadece cephede savaşmak veya düşman karşı savaşmak anlamında olabilir doğrudur ancak siz gençler geleceği bilirlik hep birey olarak olduğunuz birimlerde yapacağınız görevlerde hem sadık güzel ahlak içerisinde ülkenize hizmet edecek olursanız buda bir şehitlik mertebesi görevi onuru sayılır” ifadelerini kullandı.

“Gençler, Bu Yaşlarda Terlerseniz Ülkemizin Geleceği Daha Parlak Olacak”

Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu ise “Gençler, bu yaşlarda terlerseniz ülkemizin geleceği daha parlak olacak” diyerek programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137