Tüm Emekliler Derneği’nde Kongre

Kongrede sesler yükseldi, adayın üyeliği iptal edildi.

Tüm Emekliler Derneği’nde Kongre

Tüm Emeklileri Derneği’nde kongre günü öncesinde iki aday vardı. Ama kongre günü başkanlık için aday olan Ahmet Aslan’ın, dernekten ihraç edildiği belirtilerek, adaylığı kabul edilmedi. Bu karar kavgalara neden oldu. Seslerin, zaman zamanda hakaretlerin yükseldiği kongrede başkanlığa yeniden Mehmet Kayabaş getirildi.

Tüm Emeklileri Derneği üyesi kongre günü geldiğinde, değil başkanlık için aday olmak, derneğin dahi üyesi olmadığını öğrendi. Kongrenin yapılacağı Ticaret Borsa binasının önüne geldi ama içeriye giremedi.

Sonra kongreye katılan Genel Başkan Satılmış Çalışkan ile görüştü ve hakkını arayacağını söyledi. Aslan, “Biz Tüm İşçiler derneğinin üyeleriyiz. Ben bu genel kurulu iptal ettireceğim. Göreceksiniz. Genel Başkana söylüyorum ki buna sahip çıksın” dedi.

Başkan Adayı Aslan, tekrar salondan çıkarıldı. İçeride kongre devam etti. Genel Başkan Satılmış Çalışkan, emeklilerle ilgili, hükümetten taleplerini sıraladı.

Çalışkan, “Çalışanla ile emekliler arasında bir ücret uçurumunun giderilmesi. Çalışanlara yapılan ücret artışlarının emeklilere aynen yansıtılması. Yeni bir intibak yasası çıkartılması. 2000 öncesi emeklilere intibak yasası çıkarıldı. Bu bir intibak değil kısmi bir iyileştirme oldu. Bununla beraber bazı haksızlıklarda gelmedi değil. İntibak yasası demek yapılan haksızlıkların, değişikliklerin giderilmesidir” diye konuştu.

Sonrasında mevcut Elazığ Şube Başkanı Mehmet Kayabaş, çalışmalarını anlattı, yeni bir konut projesini anlattı.

Kayabaş, “385 konutun kurası çekildi. Bunun dışında 363 konutun Hilalkent’te yapılacak. Nisan’ın 26’sında ihalesi yapıldı. Bu ayın içerisinde ise temeli atılacak. Allah ansip ederse kurban bayramından sonra da kura çekimine gidilecek. Kura çekimindede sizlere bilgi vereceğiz. İhtiyacı olan emeklimiz ve emeklinin çocukları da bundan yararlanacak” şeklinde konuştu.

Başkan Adayı Aslan’ı destekleyenler de zaman zaman kongrede seslerini yükselttiler. Seçim yapıldı, mevcut başkan Kayabaş yeniden başkan seçildi ama dışarıda yine sesler yükseldi. Araya giren güvenlik güçleri, tarafları ayırdı, kavga sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 18:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137