Tunceli-Pertek Yolu Tamamlandı

Tunceli ile Pertek ilçesi arasındaki 44 kilometrelik virajlı yolda başlayan çalışmalar tamamlandı, mesafe 35 kilometreye indi. Tunceli Valisi Sonel yaptığı açıklamada, “Tunceli birkaç yıl öncesine kadar terörle anılırken şimdi huzur, turizm, spor ve tatil şehri olarak anılmaya başladı. Bu güzel ve kaliteli yol Tunceli’mize ve Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Tunceli-Pertek Yolu Tamamlandı

Tunceli ile Pertek ilçesini bağlayan karayolunun yapım çalışması tamamlandı.

Yolun tamamlanmasıyla birlikte 44 kilometrelik mesafe 35 kilometreye kadar düştü.

Yolun yeniden yapımıyla geçmiş yıllarda bahsedilen 159 adet mercimek virajları da ortadan kalktı.

Yaklaşık bir saat süren ve virajlar nedeniyle tehlikeli olan yol sayesinde il ile ilçe arasındaki mesafenin 25 dakikaya indirdiği aktarıldı.

Yolun yapılması sayesinde Elazığ-Tunceli arasındaki ulaşımın da kolaylaştığı belirtildi.

SONEL: BU GÜZEL VE KALİTELİ YOL TUNCELİ’MİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Vali Tuncay Sonel yaptığı açıklamada, "Bizlerde tatlı bir heyecan var. Tunceli birkaç yıl öncesine kadar terörle anılırken şimdi huzur, turizm, spor ve tatil şehri olarak anılmaya başladı. Tunceli-Pertek arasındaki karayolu inşaatımız da bitti . Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan’a, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu’na, bölge müdürümüze, yüklenici firmamız hayırsever İşadamımız Kazım Güntaş’a yolun her kademesinde çalışan ve emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun. Bu güzel ve kaliteli yol Tunceli’mize ve Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
?
? - 4 yıl Önce

Çok güzel ilgili Kişiler tarafından köprü istiyoruz

İlhan
İlhan - 4 yıl Önce

Yol neden duble olmamış, Pertek köprüsü, Pülümür Tüneli yapıldığında ve Tunceli-Muti arası duble yol olduğunda Elazığ ve bölge için Trabzon limanı yeni bir ihracat kapısı olur.Doğu karadeniz yakın olur

23
23 @İlhan - 4 yıl Önce

Köprü köprü köprü

SIRADAKİ HABER

banner137