Tunceli’de Covidli Şahıs Yemek Verdi, Köy Karantinaya Alındı

Tunceli’nin Pertek ilçesinde Covid-19 testi pozitif çıkan bir kişi hayır yemeği verince köy karantinaya alındı. Tunceli Valiliği hayır yemeği düzenleyen ve yemeğe katılan 10 kişiye toplamda 31 bin 500 TL idari para cezası kesti.

Tunceli’de Covidli Şahıs Yemek Verdi, Köy Karantinaya Alındı

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Pertek’te bulunan bir köyümüzde, almış olduğumuz hıfzıssıhha kararına rağmen bir vatandaşımız hayır yemeği vermiş, kendisinin pozitif olması sebebiyle maalesef köy karantinaya alınmıştır. Hayır yemeğini düzenleyen ve yemeğe katılan 10 kişiye 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesine istinaden 3150 şer TL idari para cezası uygulanmış toplamda 10 kişiye 31 bin 500 TL ayrıca hayır yemeğini düzenleyen kişi hakkında TCK’nın 195 maddesi gereğince adli işlem başlatılmıştır. Bahse konu köyün muhtarı hakkında ise gerekli soruşturma Pertek Kaymakamlığımızca başlatılmıştır” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Afiyet olsun
Afiyet olsun - 2 yıl Önce

Allah kabul etsin kesene bereket dayı

Songül baykara
Songül baykara - 2 yıl Önce

Hasta olduğunu bile bile vermek onun günahından nereye gideceksiniz sizin gibiler yüzünden hep bitmiyor zaten

Hayri
Hayri - 2 yıl Önce

Ne büyük hayır işlemiş, yemeğe giden gerizekalılar a afiyet olsun bir tabak yemeği 3150 tl ye yemiş oldular, hemde karantinaya alındılar. Bu tür salaklar sayesinde inşAllah ekonomimiz düzelecek devlete iyi bi gelir kapısı açıldı.

fdersim
fdersim - 2 yıl Önce

Senin gibi salaklarï işi gücū para

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109