Tunceli’de Elektrik Enerjisinde Sabotaj Tespit Edildi

FEDAŞ Tunceli İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; elektrik enerjisi kesintilerinde sabotajın üzerinde durulduğunu ve bu konuda vatandaşın mağdur olmaması için Tunceli Valiliği koordinesinde hem jandarma hem de adli makamlarca gerekli tahkikatın yapılacağı aktarıldı.

Tunceli’de Elektrik Enerjisinde Sabotaj Tespit Edildi

Tunceli’deki elektrik kesintileriyle ilgili Valilik ve Jandarma Koordinasyonunda araştırma başlatan Tunceli FEDAŞ İl Müdürlüğü Sabotajı üzerinde duruyor.

FEDAŞ Tunceli İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Enerji-Sen tarafından hukuk dışı başlatılan ve 37 gündür devam eden eylemlere rağmen diğer illerden şirketimize bağlı ekiplerin desteği sağlanarak vatandaşlarımızı elektrik hizmetinden yoksun bırakmamak adına sürekli çalışma içerisindeyiz. Ama bizler vatandaşın mağduriyetini gidermek için çalışırken şirketimizin arızalara müdahale eden ekiplerine yönelik Enerji-Sen üyelerince sürekli saldırı girişiminde bulunulmakta. Ayrıca enerji nakil hatlarına yönelik sabotaj ihtimali de devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

Arızaların bu kadar sık olmasının olağan olmadığına dikkat çekilen açıklamada, “Rakamlarla mukayese edildiğinde, önceki haftalarda hiç karşılaşılmayan arızaların bu süreç içerisinde hayatın olağan akışına ters bir şekilde arttığı gözlemleniyor. Tüm bunlarda sabotaj olabileceğini doğruluyor. Nitekim hem Pertek ilçesindeki arızanın hem de geçtiğimiz haftalarda Tunceli’de meydana gelen arızaların bir bölümünde sabotaj olma ihtimalini de bir hayli kuvvetlendirmektedir. Enerji hatlarına yönelik devam eden müdahaleler ile ilgili jandarma ve adli makamlarca gerekli tahkikat başlatılacak. Ayrıca şehrin su ihtiyacını karşılayan elektrik şebekesinin kesintiye uğramaması için şirketimiz tarafından Tunceli Belediyesi'ne yeterli miktarda ve güçte jeneratör desteği sağlanmaktadır. Sonuç olarak FEDAŞ olarak bizler; Enerji-Sen tarafından başlatılan grev süreci içerisinde tüm engellemelere rağmen kıymetli vatandaşlarımızı mağdur etmemek için tüm gayretimiz ile sahada çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2023, 14:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137