Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi Kütüphanesiz Okul Bırakmamaya Kararlı

Kütüphanesiz okul bırakmamak için harekete geçen Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi Başkanı Fatih Murat Taşkın ve yönetim kurulu bu defa Doğukent Ortaokulu’nu kütüphaneye kavuşturdu.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi Kütüphanesiz Okul Bırakmamaya Kararlı

Elazığ’da kütüphanesiz okul bırakmamak adına “Kütüphanesi okul kalmasın” projesi ile yola çıkan Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi, Doğukent Ortaokulu’nu da kitaplarla donattı.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazırladığı proje kapsamında Doğukent Ortaokulu 'nda açılan kütüphaneye 2020 yılında ani bir rahatsızlıkla genç yaşta hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalında görev yapan Prof. Dr. Mehmet Köçer’in adı verildi.

TAŞKIN: KÜTÜPHANEMİZE BÜYÜK DAVA VE BİLİM İNSANI PROF.DR. MEHMET KOÇAR HOCAMIZIN İSMİNİ VERMEYE KARARLAŞTIRDIK

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, “Daha önce yeni kütüphanemizin açılışını yaptık bugün sekizinci Kütüphanemizi açıyoruz. Bu okula bin yüz on beş toplamda ise sekiz tane kütüphaneye on bir bin yetmiş kitap bağışında bulunduk. Doğukent ortaokulunda hizmet verecek olan bu kütüphanemize büyük dava ve bilim insanı Prof.Dr. Mehmet Koçar hocamızın ismini vermeye kararlaştırdık. Kendisi 2020 yılında aramızdan ayrıldı. Ruhu şad olsun diyoruz. Bizim lisans döneminden hocamızdı. Bizler gibi memlekete yüzlerce binlerce insan yetiştirdi. Allah rahmet eylesin. Kütüphanemizin Doğukent ortaokulunda, eğitim öğretim hayatlarına devam eden öğrencilerimize hayırlı uğurlu ve faydalı olmasını diliyorum” dedi.

GÜLER: OKULUMUZDA BULUNAN BİN İKİ YÜZ ÖĞRENCİMİZE VE SEKSEN DOKUZ ÖĞRETMENİMİZLE FAYDALANACAĞIZ

Sendika yetkililerine teşekkür eden Doğukent Ortaokulu Okul Müdürü Alpay Güler, “Geçen yıl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sendika arasında imzalanan protokol gereği sendikamız eğitime katkı anlamında örnek bir davranış gösterip okullarımızda kütüphanelerin açılmasında öncü olmuş ve bu vesileyle bizim okulumuz da programa alınmıştı. Bugün itibariyle inşallah açılışını yaptığımız kütüphanemizin okulumuzda bulunan bin iki yüz öğrencimize ve seksen dokuz öğretmenimizle faydalanacağız” dedi.

KÖÇER: UMARIZ BU KÜTÜPHANE BURADAKİ ÖĞRENCİLER İÇİN, EĞİTİM ÖĞRETİM İÇİN YARARLI OLUR

Prof. Dr. Mehmet Köçer’in Yeğeni Ömer Köçer, “Mehmet Göçerin ailesi olarak böyle bir hizmet yapılması ve amcamızın isminin böyle kütüphaneye verilmesi hususunda emeği geçen başta Fatih Murat Taşkın olmak üzere okul müdürümüz Oktay beye çok teşekkür ediyoruz. Umarız bu kütüphane buradaki öğrenciler için, eğitim öğretim için yararlı olur” ifadelerini kullandı.  

   

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2023, 16:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137