Türk Ocakları’ndan Konferans

Türk Ocakları tarafından düzenlenen konferansa katılan İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Prof. Dr. Vahit Türk, Türk milletinin üzerine büyük yükler yüklendiğini kaydetti.

Türk Ocakları’ndan Konferans

Konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahit Türk, ”Problemlerimiz olacak meselelerimiz olacak. Meselelerimizin olmadığı zaman korkmaya başlayalım. Büyük milletlerin her zaman büyük meseleleri olur. Büyük devletseniz her şeye hazır olacaksınız ki o büyüklüğünüz vücut bulsun, gerçekleşsin. Türk milleti de insanlık tarihinin son 2000 yılını şöyle bir düşünecek olursa %80’inde Türklerin müdahalesini görürüz. Buda Türk milletinin büyük olduğunu gösterir. Çin Tarih yazacak olan bir kişi Türkleri göz ardı ederek Çin tarihi yazamaz. Hindistan tarihi yazacak olan bir klişe Türkleri bir kenara bırakarak Hint tarihi yazamaz. Arap tarihini yazacak bir kişi Türkleri bir kenara bırakarak Arap tarihini yazamaz. Avrupa tarihini yazacak olan bir kişi Atilla’yı anmadan Avrupa tarihini yazamaz. Bütün bunları bilmeden de Türk tarihini yazamazsınız. Bu şu demek, demin dediğim gibi 2000 yıllık insanlık tarihinin %70’inde Türk müdahalesi vardır. Bu bize bu müdahil olma durumuz biz bugün yaşayanlara ne söylüyor, bizim zayıf omuzlarımıza çok büyük bir yük yüklüyor ve biz zorlanıyoruz ”dedi.

Prof. Dr. Vahit Türk, “Bu yükü taşımakta zorlandığımız zaman aydınlarımız sağa sola bakmaya başlıyor ve kaçışlar yaşanıyor. Aydınlarımızın ikircikli tavırlarının temelinde bu yükten kaçma vardır. Arkasında kocaman bir tarih var, bu tarihin verdiği bir sorumluluk var ve bu sorumlulukla hareket etmesi lazım. Bu pek çok insan için ağır bir yük. Bu yüke talip olmak için biraz deli olmak lazım. Bende bakıyorum bu Türk milletinin günümüzde akıllısıyla delisi çok. Biraz deli gerekiyor. Tımarhanelik delilerden söz etmiyoruz. Böyle çok fazla hesap yapmayan delilerden söz etmiyoruz. Yani yarın ne olur endişesine kapılmayan delilerden söz ediyoruz. Yani köroğlunun delilerinden bahsediyoruz. Bu milletin delisi de çıkar. He zaman ihtiyacı olduğunda çıkar ”diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 23:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137