Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Çolak, Deprem Bölgesinde

Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Eczacı Erdoğan Çolak, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. Başkan Çolak, depremin ciddi bir hasar oluşturduğunu söyledi.

Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Çolak, Deprem Bölgesinde

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Eczacı Erdoğan Çolak Elazığ’a gelerek incelemelerde bulundu.

Medya grubumuzu ziyaret eden Erdoğan Çolak, depremde eczanelerin de zarar gördüğünü ifade etti.

ÇOLAK: YAPILABİLECEK ŞEYLER VARSA HEYETİMİZLE BİRLİKTE YAPMAYA GELDİK

Erdoğan Çolak, “Malatya ve Elazığ’da olan deprem özellikle Elazığ merkezli deprem ciddi bir hasar meydana getirmiş vaziyette. Bugün sabah Malatya’da dolaştık. Orada tabi ağırlıklı deprem bölgesi Pütürge ve Doğanyol. Burada ise şehir merkezinde ciddi bir çöküntü gördük. Birçok mahallede binaların bu depremden etkilendiğini gördük. Tabi biz hem depremden etkilenen bölgeleri görmek hem de meslektaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar varsa onları tespit etmek ve bir sağlık meslek örgütü olarak sağlık alanında yapılabilecek işler ya da meslektaşlarımızla ilgili yapılabilecek şeyler varsa heyetimizle birlikte yapmaya geldik. Bizim gördüğümüz Malatya’da 2 eczanemiz şu anda ortadan kalkmış vaziyette. Pütürge’de. Elazığ’da ise 1 eczanemiz tamamen yok olmuş vaziyette 4 eczanemiz ağır hasarlı. 10’a yakın eczanemizde orta hasarlı. Bunlarla ilgili tespitleri yaptık. Tabi bunlarla ilgili gerekli katkıları Türk Eczacılar Birliği olarak yapmaya çalışacağız. Bu arada meslektaşlarımızın da hata Türk Eczacılar Birliği’nin çalışanlarını da bölgedeki depreme karşı bir duyarlılıkları ortaya çıktı. Onlarda sosyal yardımlarını yaptılar, yapmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki süreçte de yapacaklar. Biz buradaki meslektaşlarımızı gezerek hem onların durumlarıyla ilgili yüz yüze görüşme imkanı bulduk. Hem de yapabileceklerimizi az çok tasarladık” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7