Türkiye; Elazığ'ın Dik Duruşunu Konuştu

İzmir’de meydana gelen depremin ardından Elazığ depremi sosyal medyada tekrar gündeme geldi. Elazığlıların İzmir’in acısını paylaşması sosyal medyada büyük takdir topladı. Elazığ Belediyesi tarafından gönderilen yardımlarda sosyal medyanın gündemine geniş yer tuttu.

Türkiye; Elazığ'ın Dik Duruşunu Konuştu

24 ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde Türkiye Elazığ için tek ses olmuştu.  Ülkemizin her bölgesinden Elazığ’a yardımlar gelmiş vatandaşlar yalnız olmadıklarını hissetmişti.

24 Ocak’ta Elazığ’ın yaşadığı acının aynısını şimdi İzmir yaşıyor.

İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığlı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaparak İzmirlilerin acısını paylaştılar.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NİN YARDIMI SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNE DÜŞTÜ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Elazığ’dan İzmir’e gönderdiği yardımlarda da sosyal medyanın gündeminde geniş yer aldı.

Başkan Şerifoğulları’nın “Halinizden en iyi biz anlarız. Şehidimiz Fethi Sekin’in emaneti olan #İzmir’imize gönderilmek üzere yardım tırlarımız hazırlanıyor...” açıklaması sosyal medya hesaplarında paylaşım rekoru kırdı. Çok sayıda sanatçı ve sosyal medya sayfaları Başkan Şerifoğulları’nın bu sözlerini alıntıladı.

ELAZIĞ SON HABER’İN PAYLAŞIMI DUYGULANDIRDI

Elazığ’ın haber sitesi elazigsonhaber.com İnternet Haber Sitesi de İzmir’le ilgili duygusal bir paylaşım yaptı.

Elazığ Son Haber’in “24 Ocak’ta ELAZIĞ; İzmir’den gelen kumanyayla karnını doyurdu. Gönderilen battaniyeye sarılıp uyudu. Sabah İzmir Belediyesi ekiplerinin sıcacık çayıyla içini ısıttı.

En önemlisi yalnız olmadığını hissetti. ŞİMDİ; KALBİMİZDE VE DUALARIMIZDA SİZ VARSINIZ” paylaşımı da kısa süre içerisinde büyük beğeni topladı.

ELAZIĞ, TWİTTER’DA ÜLKE GÜNDEMİNE GİRDİ

Elazığ’da yapılan tüm bu ve buna benzer paylaşımlarından ardından gece saatlerinde Elazığ Twitter’da Türkiye gündemine girdi. Kısa süre içerisinde Twitter gündeminde birinci sıraya yerleşen Elazığ’la ilgili Türkiye’nin her şehrinden övgü dolu sözler geldi.

ELAZIĞLILARIN DURUŞU TAKDİR TOPLADI

Başta İzmirliler olmak üzere sosyal medya kullanıcıları; depremzede Elazığlıların, depremzede İzmirlilerin yanında yer almalarına teşekkür etti. Elazığ depremi sırasında “Elazığ Türk mü Kürt mü” paylaşımı yapan kişilere tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları acının ayrımı olmayacağını söyleyerek İzmir depreminde Elazığ’ın dik duruş sergilediğini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 17:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137