Türkiye Vali Yırık'ın O Davranışını Konuşuyordu! Talimat Yerine Getirildi

Koronavirüs denetimleri sırasında maske satan engelli bir vatandaşı gören Elazığ Valisi Erkaya Yırık, engelli vatandaşın tüm maskelerini satın almış ve vatandaşla ilgilenilmesi talimatı vermişti. Bu görüntüler ülke gündemine düşmüş ve Elazığ Valisi Erkaya Yırık'tan övgüyle bahsedilmişti. Vali Yırık’ın talimat verdiği Veysel Keke’nin tedavisine başlandı.

Türkiye Vali Yırık'ın O Davranışını Konuşuyordu! Talimat Yerine Getirildi

Geçtiğimiz gün Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında denetimlere katılan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, cadde üzerinde karşılaştığı maske satan Parkinson hastası Veysel Keke’nin maskelerini satın alıp, rahatsızlığı ile ilgili bilgileri aldıktan sonra ilgilenilmesi için talimat vermişti.

Bu görüntüler sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşılarak Vali Yırık’ın bu davranışı her kesimden takdir toplamıştı.

Vali Erkaya Yırık’ın talimatı sonrası Elazığ Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu harekete geçerek bugün Veysel Keke’yi evinden aldı ve Fethi Sekin Şehir Hastanesine götürdü. Parkinson hastası olan Veysel Keke, muayene ettirildikten sonra ilaç tedavisine başlandı.

Ayrıca Veysel Keke’ye engel durumuyla ilgili heyet raporu aldırılarak Elazığ Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından engelli maaşı bağlandı. 

Vali Erkaya Yırık’a memnuniyetini dile getiren Veysel Keke: “Sayın Valime çok teşekkür ederim, bana bir baba ve ağabey gibi sahip çıktı. Allah ondan razı olsun, onu başımızdan eksik etmesin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 21:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Teşekkürler Sayın Valim
Teşekkürler Sayın Valim - 3 yıl Önce

Syn Valimize teşekkür ediyorum. Engeli kardesimizede rabbim sifa versin ne güzel olay bu iste. Ancak taa Mart ayında heyete vermiş olduğum engelli çocukluğumun hala heyete sokmamaları ve bir sürü mağduriyet yaşamamıza sebeb oluyor. Neden bu isler adaletli yapılmıyor tanisimiz olmadığı için bizim engelli yavrumuz kaderinemi terk edilsin. Bu yavrumuzun hakkını 7 aydır alınamayan raporu kim verecek. Allah hakkını sormayacakmı ahirette illa ekranlarda yetkili birisimi görsün neden bu çark garibanlara dönmüyor acaba. Syn Valim garibanlara sahip çıkın Allah rızası için.

Ayhan
Ayhan @Teşekkürler Sayın Valim - 3 yıl Önce

Bu dünyada işler bu şekil yürüyor. Öteki dünya da ise Allah Kerim dir. Allah hayırlı şifalar versin yavrunuza.

Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Şimdi bu spontane olay,biryerlere mesaj kokusu taşıyor.Bunun gibi binlerce mağdur etrafta duruyor,bana niye dönüp bakan yok diye kahroluyor.Eger genel bir tarama ve halk'a gelin valiliğe herkesin bu şekilde problemini çözelim çağrısı yapilmadiktan hiçbir şey ifade etmez,sadece zevahiri kurtarmak olurki ,bu da magazin olarak kalır.Sonra bu işler siyasilerin işi olmalı,bunun için ise sürekli halkla temas kurulmalı,bu tip magduriyetler ortadan tamamen kaldırılmalı,Anayasamızda ki sosyal devlet anlayışının gereği de İnşAllah başlangıç olur.

SIRADAKİ HABER

banner137