Türkiye’de 2. Vaka Olan Tuncel Ameliyat İçin Destek Bekliyor

Dünyada sadece 13 kişide görülen Türkiye’de ise yalnızca iki kişiye teşhis konulan İmmünglobülin G4 Hastası Ayşe Tuncel ameliyat parasını tamamlayabilmek için destek bekliyor. Genç Sivanlılar Derneği Başkanı Muzaffer Sarıkaya’da Ayşe Tuncel ile bir araya gelerek hayırseverlere seslendi.

Türkiye’de 2. Vaka Olan Tuncel Ameliyat İçin Destek Bekliyor

Genç Sivanlılar Derneği Başkanı Muzaffer Sarıkaya Dünyada sadece 13 kişide görülen İmmünglobülin G4 hastası ElazığAyşe Tuncel’e destek olmak için aileyle bir araya geldi.

17 yaşındaki Ayşe Tuncel İmmünglobülin G4 Hastalığı teşhisi konulan Türkiye’de 2 hastadan biri. Elazığ'da ailesi ile yaşayan Ayşe Tuncel burnundaki toplu iğne ucu büyüklüğündeki deliğin oluşması sonucunda meydana gelen kanama nedeniyle hastaneye başvurdu.

Elazığ ve Ankara'da yapılan tetkikler sonucunda Ayşe'ye İmmünglobülin G4 hastalığı teşhisi konuldu. Türkiye'de 4 yıl önce tedavisine başlanan bu hastalık grubuna yakalanan Tuncel'in, bu süre zarfında burnundaki yara 4.5 santimetre büyüklüğüne ulaştı.

İlk ameliyatını olan Ayşe, ikinci ameliyatını olup sağlığına kavuşabilmesi için hayırseverlerin desteğini bekliyor.

Aile Ameliyat için gereken 180 Bin TL’nin 70 Bin Lirasını kendi imkânları ve hayırseverlerin yardımıyla topladı. Aile şimdi gereken 110 Bin TL’yi tamamlamak için uğraşıyor.

3 yıldır gözüne rahat bir uyku girmeyen Ayşe’nin tek isteği rahat bir şekilde uyumak… Ayşe'nin ailesi ise de çocuklarının iyileştiğini görmek için umutla bekliyor.

SARIKAYA: KIZIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Genç Sivanlılar Derneği Başkanı Muzaffer Sarıkaya siyasi parti temsilcileri ve iş insanlarına seslendi. Sarıkaya, “Bir genç evladımızı kaybetmek kolay bir şey olmaması lazım bu konuda ben tüm iş insanları, devlet bürokratları, valilik gerekirse Sayın Cumhurbaşkanımıza biz buradan sesimizi duyuralım ki bu kızımıza sahip çıkalım çünkü benimde evladım da olabilirdi. İş adamlarımızdan Allah rızası için yapabiliyorsunuz bunu biliyoruz hayrın küçüğü büyüğü olmaz herkes Allah için elini vicdanına koysun kızımıza sahip çıkalım. Genç Sivanlılar Derneği olarak da ben bu durumun takipçisi olacağım” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109