TÜRSAB Elazığ Havalimanı Yolcuları İçin Çalışma Başlattı

Elazığ Havalimanının pist bakımı nedeniyle uzun bir süre kapanacak olması sonrası, yolcuların mağduriyet yaşamaması adına çevre illere nakilleriyle bir çalışma olmaması ve Elazığ Son Haber olarak bu konuda önlem alınması talebimiz kabul gördü.

TÜRSAB Elazığ Havalimanı Yolcuları İçin Çalışma Başlattı

Dün ilk olarak elazigsonhaber’in kamuoyuna aktardığı haber sonrası önemli bir sorun daha başlamadan çözüme kavuştu.

Elazığ Havalimanının pist bakımı nedeniyle uzun bir süre kapanacak olması sonrası, yolcuların mağduriyet yaşamaması adına çevre illere nakilleriyle bir çalışma olmaması ve bu konuda önlem alınması talebimiz kabul gördü.

“Sorun olmadan çözüm bulunsun” başlığıyla duyurduğumuz haberde vatandaşların özellikle Malatya ve Diyarbakır’dan sabah 05:00 ve gece 01:00’de yapacakları uçuşlar başta olmak üzere havalimanlarına transferleri noktasında somut bir açıklamanın olmaması nedeniyle vatandaşları ciddi bir sorunun beklediğini belirtmiştik.

BINGÖL VE MALATYA’YA TRANSFER

Basında yeralan haber sonrası Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Elazığ şubesi vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına Elazığ’dan Malatya ve Bingöl havalimanlarına sefer başlatmak adına çalışma başlattıklarını açıkladı. TÜRSAB Bölge Temsilcisi Fazıl Mustafa Öktem “Duyarlılığından dolayı Elazığ   basın temsilcilerine teşekkür ederek, Malatya ve Bingöl’den yapılacak tüm uçuşlardan 3 saat önce Valilik Meydanı önünden transfer başlatacaklarını” kaydetti.

DİYARBAKIR ŞİMDİLİK YOK!

Uçuşların büyük bir bölümümün Malatya, önemli bir kısmının da Bingöl havalimanından yapılmasını beklediklerini ifade eden Öktem, Elazığlı vatandaşların Diyarbakır havalimanını çok fazla  tercih etmedikleri için bu noktada şuan için bir transfer çalışmalarının olmadığını, ancak ilerleyen süreçte talebin artması halinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına Diyarbakır’dan yapılacak uçuşların içinde transfer gerçekleştirebileceklerini kaydetti.

REZARVASYON YAPILMASI GEREKİYOR

TÜRSAB Elazığ temsilcisi Fazıl Mustafa Öktem Malatya ve Bingöl havalimanlarına transfer olmak isteyen yolcular için HES kodu zorunluluğu olduğunu belirterek, seyahat öncesi vatandaşların kendilerine ulaşarak yer ayırmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahipsiz Elazığ
Sahipsiz Elazığ - 1 hafta Önce

Elazığ’a sahip çıkan admin seni tebrik ediyorum

Demir
Demir - 1 hafta Önce

Allah razı olsun sizde olmasanız ne yapar bu memleket keşke tüm haksızlıkları gösterseniz ama yemez

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109