Uluova AT ve TİGH Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü, düzenlediği toplantı ile Uluova AT ve TİGH Projesini tanıttı.

Uluova AT ve TİGH Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Nizamettin ÇETİNER, Akçakiraz, Mollakendi, Yazıkonak Belediye Başkanları, Muhtarlar ve teknik personeller katıldı.

İl Müdürü Turan KARAHAN yapmış olduğu konuşmada, “Bakanlık olarak Türkiye genelinde yapılan en önemli çalışmalarından biri toplulaştırma çalışmasıdır. İlimizde iki noktada toplulaştırma çalışmaları yapılmaktadır. Birincisi 34 yerleşim yerini ilgilendiren ve yaklaşık 240 bin da alanda uygulanan toplulaştırma. İkincisi de Karakoçan-Kovancılar bölgesinde 28 yerleşim yerini ilgilendiren ve 140 bin da alanda uygulanacak toplulaştırma çalışmasıdır. Ayrıca bu yıl, yatırım programına alınan ve ihalesi yapılacak olan 6 yerleşim yerini ilgilendiren üçüncü toplulaştırma çalışması yapılacaktır. Toplulaştırmada hedefimize ulaşmak için siz değerli muhtar ve üreticilerimizin desteği bizler için çok önemlidir.  Uluovanın su ile buluşması ise 30 Mayıs da yapılacak olan ihale ile olacaktır. Arazilerin yol yapım çalışmaları, tarlalar ekili olduğu için yapılamıyor. Ürünler tarladan kalktıktan sonra yol yapım çalışmaları,  hızlı bir şekilde devam edecek araziler toplu hale getirilecektir” dedi.

Toplantı Dr. Yusuf İPEK’in sunumu, üreticilerin sorularının cevaplanması ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103