Umut Kervanı Vakfı Elazığ’a Gelen Depremzedeler İçin Acil Yardım Çağrısında Bulundu

Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şubesi hayırseverlere yardım çağrısında bulundular.

Umut Kervanı Vakfı Elazığ’a Gelen Depremzedeler İçin Acil Yardım Çağrısında Bulundu

Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şubesi, İl Merkezi ve ilçelere 90 bin civarında depremzedenin yerleştiğini ve birçoğunun ciddi anlamda yardıma ihtiyaç duyduklarını belirterek hayırseverlerden yardım çağrısında bulundular.

Umut Kervanı Başkanı Nihat Bakşi yaşanan depremin ilk gününden bu güne sahada olduklarını, dernek gönüllüleri ile çalışmalarını canla başla sürdürdüklerini, bu çalışmaların devam etmesi için hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyduklarını belirterek hayırsahiplerine seslenerek yardım çağrısında bulundu.

BAKŞİ: BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ BELKİ DAHA DA ZOR

Elazığ merkez başta olmak üzere Baskil, Keban, Kovancılar gibi ilçelere yerleşen toplamda 90 bin civarında depremzede olduğunu söyleyen Bakşi, “Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şubesi olarak yüzlerce depremzedeye yardım elini uzattık. Depremzede kardeşlerimizin ev ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Yatak, yorgan, battaniye, kanepe, buzdolabı bunun yanı sıra gıda ve giyim olmak üzere ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Zengin ve fakir arasında köprü olan bizlerin hayırseverlerini  vermiş olduğu yardımları ulaştırıyoruz. Hayırseverler bir şey vermez ise bizim ulaştırabilecek bir şeyimiz yoktur. BizlerUmut Kervanı Vakfı olarak aracı usulü hayırseverlerin yardımlarıyla bu faaliyetleri yapıyoruz. Hayırseverlerden talebimiz bu yardımlarını daimi kılsınlar. Depremzedeler yönelik yaptığımız bu faaliyet kısa süreli bir iş değildir. Uzun soluklu bir iştir. Bundan sonraki süreç belki daha da zordur. Bunu Elazığ’da yaşadığımız tecrübe ile konuşuyoruz. Bu deprem süreci bazen bir yıl bazen iki yıl sürmektedir” ifadelerini kullandı.

Bakşi Hayırseverlere ve dernek gönüllülerine yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137