Üniversite Hastanesindeki Sağlık Çalışanları Hastane İçerisinde Toplandı

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde üçlü vardiyaya geçilmesi bazı sağlık çalışanlarının tepkisine neden oldu. Hastanede toplanan sağlık çalışanları kararın tekrar gözden geçirilmesini istedi. Konuyla ilgili Sağlık Hak Sen Elazığ Şubesi Başkanı Ali Osman Doğan da açıklama yaptı.

Üniversite Hastanesindeki Sağlık Çalışanları Hastane İçerisinde Toplandı

Fırat Üniversitesi Hastanesi artan Covid - 19 vakalarını gerekçe göstererek yeni bir karar aldı. Alınan karar doğrultusunda üçlü vardiya sistemine geçildi.

Kararla üçlü vardiya sistemi saat 08:00-16:00, 16:00-08:00, 24:00-08:00 şeklinde uygulanacak. Üçlü vardiya sistemi şu an için sadece hastane bünyesinde çalışan hemşireleri kapsayacak.

Ancak hastane yönetimi tarafından alınan bu karar tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı sağlık çalışanları hastanede toplandı ve kararın gözden geçirilmesini talep etti. Kararı eleştiren sağlık çalışanları iş yüklerinin zaten çok olduğunu belirtip özellikle ulaşım noktasında sorun yaşayacaklarını ifade ettiler.

SENDİKA BAŞKANI DOĞAN, AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Sağlık Hak Sen Elazığ Şubesi Başkanı Ali Osman Doğan da açıklama yaptı. Ali Osman Doğan, “Covit-19 dönemini yaşadığımız bu zor, sıkıntılı ve bıktırıcı bir ortamda, ülkemizin gerek bilim adamları gerekse Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarını nasıl daha iyileştirme ve iş yükünü hafifleştirmenin her gün açıklamasını yaparken; ne enteresandır ki ilimiz Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimi sağlık çalışanlarına yönelik akla hayale gelmeyen bir çalışma metodu üzerinden ego tatmini gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

DOĞAN: SİSTEMİNİZDEN VAZ GEÇMENİZİ ÖNERMEKTEYİZ

Bugüne kadar sağlık çalışanlarının 3 vardiya çalıştırılma metodu tutmadı tutmaz da. Çünkü çalışanın gece vardiyasında çalıştırılmak istenildiğinde servis araçları koyup çalışanı 10 KM mesafelerden getirip götürmek başlı başına sorun ve çalışanın saat gece 24 de evine varma olayı ayrı bir sıkıntı. Yetkililer neden bu sıkıntıları yaratmaktadır anlamış değiliz. SAĞLIK HAK-SEN olarak bu uygulamaya kesinlikle karşı olduğumuzu ayrıca gece geç saatlerde çalışanlarımızın dışarda başına herhangi bir olumsuz iş veya işlem geldiğinde mevcut yönetimin sorumlu olduğunu kamuoyuna bildirmekteyiz. Sağlık Hak Sen olarak, derhal bu uçuk ve uygulanabilirliği sorun yaratan sisteminizden vaz geçmenizi önermekteyiz. Aksi halde çıkacak olan sorunlardan idare yönetimi sorumludur” dedi.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 17:16
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık memuru abbas yıldırılmaztürk
Sağlık memuru abbas yıldırılmaztürk - 6 ay Önce

Fazla hemşireniz varsa filyasyona yazın gece 12 de gelin ne çoluk çocuğu olanlar var arabası olmayanlar var servis risk gece pek iş yok koronaya bir günde daha çok kişi temas edecek elemanın hasta olup virüs kapınca bu sistem kitlenecek say say bitmiyi ama kararı alan akıllılar düşünmemiş

Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Mesafe yok biri koronaysa haftaya nöbete gelecek sağlıkcı kalmaz bize kim bakacak

Berk özcan
Berk özcan - 6 ay Önce

Hemşerim doğru demiş sağlıkcılar mesafeye maskeye çok dikkat etmesi gerekiyor bize kim bakacak aha 5bin olmuş sayı perişan oluruz dikkat etsinler korona kapmasınlar sağlıkçılarımız hayırlı işler hepsine

mehmed
mehmed - 6 ay Önce

Bu başhekim ateşle oynuyor. Hastanede çalışan hemşireler bu sistemle daha fazla virüs yayarak toplum sağlığını tehlikeye atacaklar. Korona belası ile mücadele eden kahraman sağlık çalışanlarının düzenleri bozulacak performansları düşecek benden söylemesi. Burnunun dikine gidenler elbet ayaklarına bakacak.

Mehmed
Mehmed - 6 ay Önce

Bu başhekim ateşle oynuyor. Hastanede çalışan hemşireler bu sistemle daha fazla virüs yayarak toplum sağlığını tehlikeye atacaklar. Korona belası ile mücadele eden kahraman sağlık çalışanlarının düzenleri bozulacak performansları düşecek benden söylemesi. Burnunun dikine gidenler elbet ayaklarına bakacak.

Bozo23
Bozo23 - 6 ay Önce

Valla kusura bakmasınlar öyle yok 24 saat çalış 3 gün işe gitmemek. Zaten 24 saat çalışan hemşireler dinlenme günlerinde özel hastanelerde nöbet tutuyor dinlenmeleri gereken zamanda veya başka işler ile uğraşıyorlar. Gelip gitme konusunda zaten ekonomimiz çok iyi herkesin evinde 2 adet araba var. Bunlar bahane değil. Yönetim karar almışsa uyacaksiniz bı zahmet. İşine gelmeyen istifa eder. Devlet memuru olmak isteyen binlerce hemşire, sağlık memuru var. Sendika sende çekil aradan. İşinize gelmeyince ortalığa çıkarsınız. Sağlık Bakanı gerçek rakamları açıklamıyor bu işin üstüne gidin. Veya Elazığ daki Corona rakamlarını üstüne düşün. Milleti germeyin.

NeyseNe
NeyseNe @Bozo23 - 6 ay Önce

Sonuna kadar hakli adam. Bizde yedi 24 calisiyoruz. Uretime devam edioruz. Marketdekuler magazadakiler bakkaldaki sanayideki cifcisi hayvanliklabugrasani hepimiz calisiyoruz. Sizin farkiniz ne. Korona her yerde. Ismi cikmis devlet de calisan doktorlar saglik calisanlari. Sarki yapilmis adiniza "öyle uzaktan bakma ssk saglik calisani gibi die". Pandemiden oncede yaptiginiz bisey yoktu zaten, simdi hic bisey yok yaptiginiz. Begenmiosaniz uzayin, brgendiginiz isi yapin. Bu pandemide marketde calisanlar sizden on bin kat daha fazla fedakat. Tulumsuz maskesiz halka hizmet veriolar. Kendini begenmisler begenmiosaniz kapi acik, uzayin. Size ihtiyaci olanin cani cikio zaten, cikmaya da devam eder. Degisen bisey olmaz. Varliginizi hisseden yok ki, yoklugunuzun eksikligini yasayan olsun.

ELAZIĞLI
ELAZIĞLI - 6 ay Önce

775 Hemşire varsa üç vardiya olması normaldir. çalışanların daha rahat bir vardiya sistemi vardı ki yeni alınan karardan rahatsız olmuşlar. Herkes kendi rahatını düşünür...

ELAZIĞLI
ELAZIĞLI @ELAZIĞLI - 6 ay Önce

Yazsam ne yazmasam ne rumuzlu kişiye cevaben: ''Ben ne mi diyorum sağlıkçı olasınız tüm evlatlarınız ve mümkünse sizler hastanelerde kalasınız hakkınızı arayıncada küfredilip hakarete uğrayasınız ve aldığınız maaşla ay sonuna kadar başbaşa kalasınız tüm siyasilere alet olasınız da hic bir değeriniz olmasın milletin bakmadığı ana babasına çocuğuna hastasına evlat gibi bakıp ta yıllarca yanına uğramayan psikopat evladından dayak yiyesiniz. Velhasıl sizlere duam bizden biri olmanızdır kimbilir belki günahlarınızdan aldığınız ahlardan arınmaya vesile olur'' verilen cevaba bakarmısınız? Bende bir kamu görevlisiyim. Haftalarca vardiyada kalıp eve gitmiyoruz. Ama sizin gibi dünyayı kurtaran adam edasıyla yaptığım işi övmüyorum. Üç kuruş para alıyormuş da, milletin anasına babasına bakıyormuş da falan da filan. Kibirin bini bir para! Milletin vergisiyle millete hizmet ediyorsunuz. Bende öyle. Bu neyin havası. Beğenmeyen müsait bir zamanda istifa edebilir. Yaptığımız işi çok önemli gibi göstermemize gerek yok. milyonlarca memur olmak isteyen insan var. Açıkça söyleyin ki, bu vardiya sistemi rahatımızı bozdu. eğip bükmeye ne gerek var. Sizi eleştirdik diye bir de ah alıp günahkar mı olduk? Takdirini yorumları okuyanlara bırakıyorum.

Yazsam ne yazmasam ne
Yazsam ne yazmasam ne @ELAZIĞLI - 6 ay Önce

Arkadaş kimi küfreder kimi rahatsınız der kimi 3 kuruş maaşa trilyon muamelesi yapar ki kendisi o paraya asla çalışmaz.kimileri ne derse desin onemliolan benim dediğim. Ben ne mi diyorum sağlıkçı olasınız tüm evlatlarınız ve mümkünse sizler hastanelerde kalasınız hakkınızı arayıncada küfredilip hakarete uğrayasınız ve aldığınız maaşla ay sonuna kadar başbaşa kalasınız tüm siyasilere alet olasınız da hic bir değeriniz olmasın milletin bakmadığı ana babasına çocuğuna hastasına evlat gibi bakıp ta yıllarca yanına uğramayan psikopat evladından dayak yiyesiniz. Velhasıl sizlere duam bizden biri olmanızdır kimbilir belki günahlarınızdan aldığınız ahlardan arınmaya vesile olur

Yasin
Yasin - 6 ay Önce

Hastane yönetimi çok yerinde bir karar almış, teşekkür ediyoruz.Bu bir biyolojik savaşa karşı verilen insan hayatını kurtarma mücadelesidir.Bundan kaçmak var mı?Dünya kadar devlet para veriyor,8 saat çalıştırıyor bunun fazlası olmadığına göre,itiraz neye ? Akıllı olun işinize gelmiyorsa kapı orada buyrun!Memur olup ben kabul etmiyorum diyemezsiniz,kuralları da bilmiyorsunuz.Bu hareketler fırsatçılığa girer ki ,bu saygın işi yapan itirazda bulunmayan saglikcilarimiza saygımız sonsuzdur.

NeyseNe SenKimsin
NeyseNe SenKimsin @Yasin - 6 ay Önce

Olum sen hayırdır la oraya gidin buraya gidin diyip duruyorsun. Kendini ne zannediyorsun. Belli ki bi bok olamamışsın herkese çamur atıyorsun. Laflarına dikkat et yedirirler adama.

NeyseNe
NeyseNe @Yasin - 6 ay Önce

Avrupaya git ozaman. Yaz ibanini ucak paranida yollayalim. Sagluk calisanlarinin yarisindan fazlasini yollasinlar daha iyi isler sistem.icinde insan olan, hak, hukuk bilen, vicdan tasiyanlar basimizin taci ALLAH her daim var etain onlari. Onlarin disinda dayaklik olan ukala, kendini bilmez, gotu kalkik, bi bok oldugunu sanan, devlete girdikteb sonra isini yapmasada atilmayacagi mantigiyla calisan butun memurlarin annesini essek siksin.

Cevap
Cevap @Yasin - 6 ay Önce

Dünya kadar dediğin para mesela ne kadar. Boş konuşuyorsunuz. Avrupadaki sağlıkçıyla burdakini karşılaştır. Asgari ücret alanla değil.


SIRADAKİ HABER

banner103