Vakaların Arttığı Elazığ, HES Uygulamasında Kızardı

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kırmızıya dönen Elazığ'da vatandaşlar, alınan kararlara uyulmadığını belirterek aşı olmayanların bir an önce aşılarını yapmaları gerektiklerini ifade etti.

Vakaların Arttığı Elazığ, HES Uygulamasında Kızardı

HES uygulamasında kırmızıya dönen Elazığ'da vatandaşlar tedirginliğe kapıldı.

Vaka oranlarının artmasını kurallara dikkat edilmemesine bağlayan vatandaşlar, özellikle kentin işlek caddelerinde kurallara uyulmadığını tedbirlere riayet edilmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

“BURADA YAŞAYANLARA ALLAH YARDIM ETSİN”

Hollanda’dan memleketi Elazığ’a geldiğini ve vatandaşların alınan kurallara uymadığını belirten Yusuf Çadır, ''Ben Hollanda’dan geliyorum. Türkiye'de maske kuralına uyulmuyor. Hollanda'da insanlar birbirlerine hiç yaklaşmıyor. Orada herkes kendi tedbirini alıyor. Mesela birden bire yükselince aynı dakikada hemen düşürmesini de biliyorlar, fakat burada o yok. Burada otobüse biniyorsun mesela belirli bir standart koymuşlar orada belirli bir standart koyulduğu zaman adam kendiliğinden binmek istemiyor. 2’nci bir araba gelirse biniyor gelmezse binmez. Ama burada bakıyorsun hiç dikkat edilmiyor. İnsan sağlığı çok önemli. Baktığın zaman insanlara halkın kendisinin tedbir alması lazım. Herkesin aşı olması şart, insanın kendi isteğiyle aşı olması lazım. Ben buraya geldiğim zaman bana haber geldi yetiştiremedim. Ama hemen dönüşte aşımı olmak mecburiyetindeyim. Çünkü orada kimse insanların peşinde gezmiyor, insanlar kendisi istiyor. Yani devlet ne derse oradaki halk devletin arkasında. Ne derse aynısını uyguluyorlar bizde ise bu yok. Devletimiz gereken bütün tedbirleri alıyor. Devletimiz çok iyi ama biz halk olarak bunu uygulamıyoruz. O yüzden burada yaşayanlara Allah yardım etsin" dedi.

“BUNLAR ÇOK ZOR ŞEYLER DEĞİL”

Herkesin maske takması gerektiğini aktaran Nurettin Beyaz isimli vatandaş ise ''Özellikle bu vakaların son zamanlarda artmasından dolayı herkes sağlık kurallarına, maske ve mesafeye dikkat etmeli. Bu hepimizin sağlığı için önemli. Bunlar çok zor şeyler değil bunların yapılması lazım'' diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
23
23 - 2 yıl Önce

KENDİNİ BİLMEZ GERİZEKALI SAYISI O KADAR ARTMIŞ Kİ ELAZIĞ DA DÜĞÜN KINA GECESİ NİŞANLARDA HALAY ÇEKENLER MARKETLERDE AVM LERDE MAĞAZALARDA VE HER TÜRLÜ MASKE TAKILMASI ZORUNLU OLAN YERLERDE KİMSE MASKE TAKMIYOR. BUNA BİRDE TEDBİRLERİN GEVŞETİLMESİ SORUMLULARIN KİMSEYİ UYARMAMASI DA EKLENİNCE SAYININ BU KADAR ARTMASI GAYET DOĞAL.

Kk
Kk @23 - 2 yıl Önce

Gerçekten maşallah sen ne kadar akillısın bunları düşünebildin sadece bu senın kafanda küçük beyin var galiba devlet yetkililileri bunları düşünemiyor

Hazım
Hazım - 2 yıl Önce

Aşılamada Türkiye de sondan 12. sırada bir memleket her alanda dibe vurur mu arkadaş, 20 yılda bambaşka bir şehir oldu.

Asi
Asi - 2 yıl Önce

Elazığ da Hollanda'da gelen vatandaşa sormaniza gerek yok burda yaşayan halkımızın çoğu bunun gibi hükümet yalakası yalakalık ta Türkiye sıralamasında 1.cisırada sokaklar şantiye sahası bina yıkımları ağırdan alınıyor bu çıkan tozlar pislikler hasta etmiyormu neden bitmiyor diye bunu sorgulayın sokaklarda çöpler yerlerde konteyner yok avrupadada öylemi onuda konuşun o çöplükten hastalık bulasmiyormu hastalık inananlara var biz hasta olmuyoruz hastalık denen yalana inanmaya devam edin

Zy
Zy - 2 yıl Önce

Asıl iki yıldır yaz sezonunda gelen gurbetçiler den ötürü virüs artıyor Elazığ'da kışın azaltiyoruz can hiraş onlar geliyorlar bütün herkese bulaştırırlar elin virüsünü bide üste çıkıyorlar tafikte bile terör estiriyorlar Kovancılar da .

Zy
Zy - 2 yıl Önce

Asıl iki yıldır yaz sezonunda gelen gurbetçiler den ötürü virüs artıyor Elazığ'da kışın azaltiyoruz can hiraş onlar geliyorlar bütün herkese bulaştırıyorlar elin virüsünü bide üste çıkıyorlar tafikte bile terör estiriyorlar Kovancılar da .

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109