Vali Erkaya Yırık, Elma Hasadına Katıldı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bölgenin en büyük modern elma bahçesini ziyaret ederek işçilerle birlikte hasat yaptı.

Vali Erkaya Yırık, Elma Hasadına Katıldı

Murat ve Mahmut Yıldız kardeşler, 10 yıl önce Elazığ Modern Tarım (EMT) şirketini kurdu. Bu sayade merkeze bağlı Bulutlu köyünde içinde soğuk hava depoları olan 250 dekar alan üzerinde 92 bin fidan dikerek üretimine devam eden ve yılda  bin ton ürün elde  Yıldız ailesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde en büyük ‘bodur elma’ bahçesine sahip oldu.Çeşitli meyvelerin de bulunduğu bahçede elma hasadının başlaması da 40 kişiye  istihdam sağladı.

Vali Erkaya Yırık’ta modern  elma bahçesine giderek Murat ve Mahmut Yıldız kardeşlerden hem bilgi aldı, hemde hasatta çalışan işçilerle birlikte elma topladı.Hasatta çalışanlarla sohbet eden Vali Yırık, onlardan işin inceliklerini de öğrendi.

Öteyandan hasat edilen elmaların Elazığ’ın dışında Van, Erzurum, Diyarbakır,Bingöl ve Muş başta olmak üzere ülkenin dört bir yanına gönderildiği aktarıldı.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kurban Ali
Kurban Ali - 3 yıl Önce

Valimize elma hasadı hayırlı olsun diyor, hatırlatıyoruz; Yaklaşık 13 bin Aile KİRA yardımının neden ödenmediğini soruyor,Ekim ayı da bitiyor,devletimize güveni test etmeyin Lütfen.

SIRADAKİ HABER

banner137