Vali Erkaya Yırık’tan Anlamlı Ziyaret

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Beyyurdu Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'ni ziyaret etti.

Vali Erkaya Yırık’tan Anlamlı Ziyaret

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Beyyurdu Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'ni ziyaret ederek Müdüre Nihal Tekin’den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Beyyurdu Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde gerçekleşen ziyarete Vali Erkaya yırık, Eşi Ayşe Yırık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Selahattin Bozkurt katıldı.

Vali Yırık ve Eşi Ayşe Yırık Beyyurdu Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde yaşamını devam ettiren bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak karanfil dağıttı.

Karanfil dağıtımının ardından Rehabilitasyon Merkezinde ki özel bireyler elleriyle işledikleri hediyeleri Ayşe Yırık takdim etti.

“Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, sorunlarına uygun çözümler üretip yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek ve tüketen değil üreten birey durumuna getirmek” temennisinde bulunan Vali Yırık, Hülya Ateş’in isteğine kayıtsız kalmadı.

Babasının Erzincan’da ikamet ettiğini belirten Hülya, babası için talepte bulundu. Bu talebi böyle anlamlı bir günde çözüme ulaştırmak isteyen Vali Erkaya Yırık, Erzincan Valisi Mehmet Makas’ı aradı ve çözümü konusunda ricada bulundu. Vali Makas ise konuyu bizzat takip edeceğini söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER