Vali Toraman, Heyelan Riski Taşıyan Maden’de

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman heyelan riski taşıyan Maden İlçesini ziyaret ederek mahalle ve köy muhtarları ile koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Toraman, Heyelan Riski Taşıyan Maden’de

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Maden ilçesinde giderek restorasyonu devam eden tarihi hükümet konağını incelerken, Maden Kaymakamı ve Belediye Başkanından çalışmalar hakkında bilgi aldı.  

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Maden ilçesine giderek restorasyonu devam eden tarihi hükümet konağını inceleyen Vali Toraman, ardından Maden Kaymakamı İdil Özdemir Doğan ve Belediye Başkanı Orhan Yavuz’dan ilçe hakkında bilgiler aldı.

Vali Toraman, ardından ilçe ve köy muhtarlarıyla bir araya gelerek koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

İlçe gezisinin ardından Atatürk İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindeki heyet, ilçede bulunan Cemikebir Mahallesinde, heyelan bölgesi riskli alan ilan edilen bölgede incelemelerde bulunarak esnafla sohbet etti.

TORAMAN: RESTORASYON ÇALIŞMALARINI YERİNDE TETKİK ETTİK

Vali Dr. Ömer Toraman yaptığı açıklamada, “Bugün kadim ilçelerimizden biri olan Maden ilçesindeyiz. İlçe kurum ziyaretlerimizle birlikte muhtarlarımız, esnafımız ve halkımızla bir araya geldik.  Maden ilçemizin tarihi hükümet konağının restorasyon çalışmalarını yerinde tetkik ettik. Gezin aşı merkezimizde yürütülen aşı çalışmalarını yerinde gördük.  Biliyorsunuz ki dün itibariyle İlimiz ikinci doz aşı oranında % 65’ in üzerine çıkarak sarı kategorisine geçti. Tabi ki bu oran arzu ettiğimiz oran değildir. Aşılanma oranında daha ileri bir seviyeye ulaşmamız gerekmektedir. Bunun için büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarımızın yanında halkımızın da  aşı olma konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Çünkü bireyin sağlığı aynı zamanda tüm toplumun sağlığı demektir. Halkımızdan aşılarını yaptırmayanların bir an önce aşılarını tamamlamalarını rica ediyorum. Bugünkü ziyaretimiz esnasında Maden halkının göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 10:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109