Vali Yırık, “Afetzedelerin hizmetindeyiz bürosu ile hizmetler anında verilecek”

Elazığ’da ‘Afetzedelerin Hizmetindeyiz Bürosu’ kurduklarını belirten Vali Erkaya Yırık, afetzede vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi ve hizmetlerinin görülmesi açısından kurumlardan alabilecekleri hizmetleri bir araya topladıklarını söyledi.

Vali Yırık, “Afetzedelerin hizmetindeyiz bürosu ile hizmetler anında verilecek”

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem ve yönetim kurulu, Vali Erkaya Yırık’ı ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Erdem’in daha önce depremzedeler için önerisini dikkate aldıklarını aktaran Vali Yırık, depremzedelerin kurumlar arası mekik dokumaması için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü içerisinde ‘Afetzedelerin Hizmetindeyiz Bürosu’nu kurduklarını söyledi.

YIRIK: ANINDA ALABİLECEKLER

Şehirde basın mensuplarının kentin sorunlarını dile getirdiğini belirten Vali Erkaya Yırık, “Vatandaşların memnuniyetine ve haber alma özgürlüklerine çok sadıklar. Bu ilgi beni memnun etti. Çünkü basın demokrasimizin olmazsa olmazlarından birisidir. Basın sayesinde insanlarımız haber alma özgülüklerini kullanmaktadırlar. Basının varlığı devletin yapmakta olduğu hizmetlerini daha mükemmel ve memnuniyet odaklı yapabilme fırsatı yakalamasına neden olmaktadır. Hafta sonu kentte habercilik noktasında hizmet eden arkadaşlarımız ile bir araya geldik. FHGC Başkanı Semih Erdem ve yönetim kurulu üyeleri de bu toplantıya iştirak etti. Gördüm ki Elazığ’ımızın basını yapıcı, devletin etkinliğini artıcı. Afetzede vatandaşlarımızın afetle akalı ihtiyaçlarının giderilmesi ve hizmetlerinin görülmesi açısından AFAD, belediye gibi kurumlarımızdan alabilecekleri hizmetleri aynı kurumdan, diğer kurumlara gitmeksizin kısa sürede etkili ve çağdaş bir şekilde alabilmesi için bir istekleri oldu. Bunun sonucunda da Elazığlı afetzedelerimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzde bugün kurmuş olduğumuz Afetzedelerin Hizmetindeyiz Bürosu’ ile bu hizmetleri her hangi bir gecikmeye neden olmaksızın anında alabilecekler” dedi.

ERDEM: VALİMİZ İLK HAMLESİNİ YAPTI

Önceki toplantıda Vali Erkaya Yırık’a öneri de bulunduğunu dile getiren FHGC Başkanı Semih Erdem ise, “Depremzedelerimiz AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile belediye arasında mekik dokuyordu. O bürokrasiyi kaldırmak için sağ olsun valimiz ilk hamlesini yaptı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bir ofis oluşturdu. Bundan sonra Elazığlı hemşerilerimiz tüm sorun ve sıkıntılarını orada halledecekler. Daha gezme ve zaman kaybı olmayacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 hafta Önce

Hayırlı bir faaliyet.İnsaAllah sonuç alıcı olur.Yaklaşik 90 bin kişiyi ilgilendiren bir mesele gozardi edilemezdi.Valimize teşekkür ediyoruz.

Murat akyar
Murat akyar - 1 hafta Önce

Zaten evim ağır hasarlı olup ilk ödemeyi yaptılar ikibin beşyüz tl yarısını da ikinci etapta ödenecek deyildi afat tarafından şimdide yeni bir sistem uygulaması çıkmış afat tarafından kira kontratı onuda yaptık bakalım bunun sonuçu ne çıkcak ya oduyoz desinler yada yok desinler nereye kadar sürecek

SIRADAKİ HABER

banner7