Vali Yırık: Devletimiz Her Daim Milletimizin Yanındadır

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Elazığ olarak selde orman yangınlarında zarar gören vatandaşlarımızın kayıplarına bir nebze de olsa destek verebilirsek bu hepimizin mutluluğu olacak. Devletimiz her daim güçlü, devletimiz her daim milletimizin yanındadır” dedi.

Vali Yırık: Devletimiz Her Daim Milletimizin Yanındadır

Elazığ Valiliği tarafından ülke genelinde son zamanlarda meydana gelen doğal afetler ve yangınlardan dolayı toplantı düzenlendi.

Erkaya Yırık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, ilçe belediye başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ olarak selde ve orman yangınlarında zarar gören vatandaşların kayıplarına bir nebze de olsa destek verebilmelerinin mutluluk oluşturacağını söyledi.

YIRIK: BİR NEBZE DE OLSA DESTEK VEREBİLİRSEK BU HEPİMİZİN MUTLULUĞU OLACAK

Vali Yırık, “Malumunuz Ağustos ayı içerisinde gerek Antalya’daki gerekse civar illerde başlayan orman yangınları yoğun bir gayret ile söndürülmüş durumda. Yangın süresince ülkemizin değerli varlıkları olan ormanlarımızın büyük kısmında maalesef tahribat gelişti ve ağaçlarımız ormanlarımız yandı. Bununla birlikte doğanın da zarar gördüğünüze şahit olduk. Yangın hadisesi bitmeden Rize ile başlayan sonrasında Kastamonu ve Bartın’la devam eden sel felaketlerini de yaşadık. Bu felaketlerde 60’a yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. 48 vatandaşımız ise orman yangınlarında hayatını kaybetti. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ise baş sağlığı diliyorum. İnşallah böyle sıkıntıları tekrar yaşamayız. Bu süreçte Cumhurbaşkanlığımız tüm ülkemizde Türk milletinin milli hasreti olan ‘Dar ve Zor Günlerde Birlik ve Beraberlik’ göstermek karşılıklı yardımlaşmak, elde olanın elde olmayan ile değiştirilmesi yardım edilmesi hususuna vatandaşımızın en üst düzeyde riayet etmesi neticesinde bir yardım kampanyası düzenlendi. Elbette toplanan yardımlarla bu sıkıntıların hepsini bertaraf etmek mümkün değil ama bu işte bu yardımda Elazığ olarak selde orman yangınlarında zarar gören vatandaşlarımızın kayıplarına bir nebze de olsa destek verebilirsek bu hepimizin mutluluğu olacak” ifadelerini kullandı.

YIRIK: DEVLETİMİZ HER DAİM MİLLETİMİZİN YANINDA

Vali Erkaya Yırık, “Devletimiz her daim güçlü, devletimiz her daim milletimizin yanında bir sene önce 24 Ocak’ta Elazığ’daydı ondan bir müddet sonra Giresun’da bir müddet sonra Van, Bingöl, Rize’deydi orman yangınlarında Kastamonu ve Bartın’daydı. Buradaki meydana gelen kayıpları ve zararları gerçekten ülkemizin son yıllarda afetler dolayısıyla masraflarını ve giderlerini de arttırmış durumda. Milletimizin zenginliği devletimizin zenginliği devletimizin zenginliği de devletimizin zenginliğidir. Bizim milletimizin bahsettiğimiz gibi son derece bir hasreti var. O da zor zamanlarda birlik ve beraberlik örneği göstermek. Bu ülkenin kuruluşunda geçmişinde aynı hasretle bugünlere kadar gelmiş bundan sonra da inşallah geleceğe güvenle bakan bir yapımızla aynı şekilde daha müreffeh günlere doğru ilerleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Sahipsiz elâzığ
Sahipsiz elâzığ - 2 yıl Önce

Devlet her zaman milletin yanında, vekiller il başkanı, belediye başkanı kimin, kimlerin yanında. Vatandaşın yanında değiller bence. Vatandaştan yana olsaydı. Malatya caddesi batı sitesi başta olmak (1 m² 600 bin tl) 266 sok. 13 ada daki hazine yerine m² 300 bin fiat nasıl biçiyor. Daire sahiplerinden 240 bin tl istiyor. Diğer adalara ne kadar ister. Evkerimizı yıktılar Enkazlar hala duruyor. Millet konteynerlerde yazın sıcak kışın soğuk, kirada olan emekli hak sahibi 1000 - 2000 tl kira ödüyor. Siz soylermisiniz bunlar kimin yanında. Iş adamlarının, müteahhitlerin, zengin 'in yanında. Ya söylem ve icraatları. Şu kansız meselesi. Gagoşum unutmaz.....

23.01
23.01 - 2 yıl Önce

Devlet mi milletin yaninda millet mi her felakette devletin yaninda anlamadik. Camiye yardim 10 lira gonder 5 lira gonder. Camiye yardim 10 lira gonder 5 lira gonder

Bozo23
Bozo23 - 2 yıl Önce

Su Zulfo daki gurura, kibire bak. Gören diyecek hangi ağır işin altından kalkmış acaba.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Helal olsun sayın valim arkandayız seni destekliyoruz şero daklarına karşı

Mert
Mert @Vatandaş - 2 yıl Önce

Sayın valim makam arabalarınız maşaAllah hep yüksek model siz anladınız beni....

:(
:( - 2 yıl Önce

Ya arkadaş şu kavramlara bir açıklık getirelim. Devlet milleti temsil eden tüzel kişiliktir. Yani milletin yanında değil milletin ta kendisidir. Millete aittir. Orada çöreklenenler haddini bilecek ona göre konuşacak. Yeter bu milleti uyutup durdunuz. İktidar olanların yaptığı her şey milletin kendi parası ile yaptıklarıdır lütuf gibi gözümüze sokmayın

tuncay
tuncay - 2 yıl Önce

zülfü yine boynunu dikmiş ben yıkılmadım diyor. doğru yarın seçim olsa yine oy verecek andavallar var :))

Burak23
Burak23 - 2 yıl Önce

İl başkanı neden yok orada

SIRADAKİ HABER