Vali Yırık: Devletimizin ve Aziz Milletimizin Hizmetkarı Olmaya Devam Edeceğim

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanmasının ardından açıklamalarda bulundu. Vali Yırık açıklamasında, “Vali- Mülkiye Başmüfettişi olarak aynı şevk ve istekle Devletimizin ve Aziz Milletimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğim” dedi.

Vali Yırık: Devletimizin ve Aziz Milletimizin Hizmetkarı Olmaya Devam Edeceğim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de merakla beklenilen Valiler Kararnamesi yayımlandı.

Değişiklikle birlikte Elazığ Valiliği görevini yürüten Erkaya Yırık’ın yerine Elazığ’ın yeni valisi olarak İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Ömer Toraman atandı.

Vali Erkaya Yırık, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine getirlmesinden sonra açıklama yaptı.

YIRIK: DEVLETİMİZİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN HİZMETKARI OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Vali Erkaya Yırık yaptığı açıklamada, “Bazı basın yayın kuruluşlarında Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanmama dair gerçeklerle bağdaşmayan haber veya değerlendirmeler yapıldığını üzüntüyle takip etmekteyim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Vali olarak Elazığ’ın aziz halkının hizmetkarı olma şerefine nail olmam nasıl takdire bağlı idari bir tasarruf ise mülkiye-başmüfettişliğine atanmam da aynı şekilde takdire bağlı bir tasarruftur. Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanmamım kasıtlı ve art niyetli bir şekilde AK Parti İl Başkanı ile ilişkilendirilemeye çalışılmasını üzülerek takip ediyorum. Elazığ Valisi olarak görev yaptığım süre boyunca tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte Elazığ'ımızın toplumsal menfaatlerinin en üst düzeyde gerçekleştirilebilmesi için uyumlu ve koordineli bir çalışma yürütülmeye özen gösterilmiştir. Bu doğrultuda tüm milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve siyasi parti il başkanlarımızla olduğu gibi haberlerde özellikle ifade edilen Ak Parti İl Başkanımızla da şehrimizin menfaatleri doğrultusunda her daim istişare içerisinde olduk. Mülki idare amiri olarak 27 yılı aşkın süredir idarecilik yapan birisi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Vali- Mülkiye Başmüfettişi olarak aynı şevk ve istekle Devletimizin ve Aziz Milletimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğim. Saygılarımla” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2021, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Valiiiiiiiiiiii
Valiiiiiiiiiiii - 2 hafta Önce

O kadar okudun ettin…
Aşağılık sözü sohbeti olmayan ayak takımından gelen Beş para etmeyen biri seni yerinden ettiiii.. AKP sillllllll hayatından

Elazığlı
Elazığlı - 2 hafta Önce

Devletin geldiği son nokta. Yediler Valiyi.. yazık size Elazığ ak parti teşkilatı. Oy moy yok

Zangoç  tırtıryan
Zangoç tırtıryan - 2 hafta Önce

Siyasî zihniyet menfaatlerinine ters düşen valileri istemezler , zaten elazığ siyasetinde ya, adam harcama vardır ,yada sürgüne gönderme vardir, yıllarca eğitim gör , vali ol ,sonrada siyasi temsilcilerin talimatıyla görevinden alın. Boşuna dememişler cahil elazığ sürünmeye mahkumdur.. ..aklıma ne geldi ! biliyormusunuz. ? Deprem vaybe ..yazık çok yazık çoook. Vali bey yolun açık olsun güzel insan.. kirli siyasetçilere az kaldı ömrünüz diyoruz.. bayağı fosseptik kokmaya başladı , .oy kullanmaya giderken burnunuzu kapatarak gidiniz , benden söylemesi......yaşasın adalet üstünlüğü...

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Sayın valinin gidişini sadece siyasete bağlamak akıl tutulmasıdır. Elazigin tüm siyasi aktörleri sivil toplum kuruluşları ve vatandaşta biliyor ki. Vali bey yetersiz kaldı elazigin sorunları Cozme noktasında. Beklentilerin çok altında bir yönetim sergiledi. Elinden gelen çabayı sarf etti belki gece gündüz çalıştı hakkını yememek lazım. Ama yetersiz kaldı.

Hahın Adamı
Hahın Adamı - 2 hafta Önce

İl Parti başkanları vali getirip vali götürtüyor :))

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 hafta Önce

Vali bey parti adı gözetmeksizin Elazığ on menfaat ları için herkesle görüşüyor ve çözüm üretmeye çalışıyordu. Hazar gölünün kirlenmesini önlemesi çalışmalarını ve bu konuda bize verdiği desteği unutmuyoruz. Tam hizmet edecekken adamı yediler. Chp ve iyi parti başkanları neredesiniz?

Mert
Mert - 2 hafta Önce

He abe he sen söyle biz zaten görmidik.

Vah vah
Vah vah - 2 hafta Önce

Gunange


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109