Vali Yırık: Elazığ Turizm Dijital Dönüşümü GoArt İle Harput’tan Başlıyor

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Turizm rehberliğinde yeni bir çığır açacak olan GoArt teknolojisini inceledi.

Vali Yırık: Elazığ Turizm Dijital Dönüşümü GoArt İle Harput’tan Başlıyor

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Hatput’ta, Har Holding bünyesinde hizmet veren Astav Yazılım Şirketinin geliştirdiği GoArt teknolojisi ile ilgili incelemelerde bulundu.

Vali Erkaya Yırık Turizm rehberliğinde yeni bir çığır açacak olan GoArt Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi ile Elazığ’ın turizm dijital dönüşümünün Harput’tan başlayacağını açıkladı.

YIRIK: ZAMANDA YOLCULUK YAPACAKSINIZ

Elazığ Valisi Erkaya Yırık GoArt projesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Elazığ Turizm Dijital Dönüşümü GoArt ile Harput’tan başlıyor. “GoArt “ uygulaması ile Harput’un Urartu, Selçuklu, Osmanlı ve Bizans dönemlerini görmekle kalmayacak, Evliya Çelebi’nin Türkçe / İngilizce rehberliğinde zamanda yolculuk yapacaksınız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz Bozok
Oğuz Bozok - 2 ay Önce

Biz diyoruz ki,bu anahtarlar noldu,beyefendi!O da diyorki Goart ?93 gün önce kur'a yi baslatirken gayet iyi görüntü veriyordunuz ,ama geldiğimiz noktada yaklaşık 80 bin kişi mağdur ve perişan,yine ses yok.Goart la iyi gezintiler,ben anlıyorum da halk diyor ki o ne ,yeni bina mi yapıyorlar acaba!Vah vah ki ne vah.Milleti; bırakın hükümete, Devlete düşman ettiniz,helal Zülfü'm nerdesin?

arslanoglu
arslanoglu @Oğuz Bozok - 2 ay Önce

Arkadaş vali bey elinden geleni yapıyor siz 3 kişi birleşip kentsel dönüşüm yapamıyorsunuz devlet size binlerce konut yaptı bırakın artık eleştirmeyi dua edin devletimiz ayakta Buda bi proje bu iş değilmi Harput turizme kazandırılmalı yöneticilerimize destek olalım.

SIRADAKİ HABER

banner103