Vali Yırık: Halkın Sesine Kulak Vermeye Gayret Gösterip, Halkla Bütünleştik

Merkez Valiliği görevine atanan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, veda mesajı yayımladı. Vali Yırık, “hakikat ve adalet ölçüleri içerisinde olmaya, halkın sesine kulak vermeye gayret gösterip, halkla bütünleştik” dedi.

Vali Yırık: Halkın Sesine Kulak Vermeye Gayret Gösterip, Halkla Bütünleştik

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Valiler Kararnamesi ile birlikte Merkez Valisi olarak atandı.

Merkez Valiliği görevine getirilen Vali Yırık, Elazığ’dan ayrıldı.

Elazığ’dan ayrılan Vali Erkaya Yırık veda mesajı yayımladı.

YIRIK: HALKIN SESİNE KULAK VERMEYE GAYRET GÖSTERİP, HALKLA BÜTÜNLEŞTİK

Vali Yırık mesajında, “Saygıdeğer Elazığlı hemşehrilerim, göreve başladığım ilk günden itibaren “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla hareket ederek; görevim süresince hak, hakikat ve adalet ölçüleri içerisinde olmaya, halkın sesine kulak vermeye gayret gösterip, halkla bütünleştik. Her daim fikirlerimizi paylaştık; sıkıntılarımızda ve sevinçlerimizde hemhâl olduk. Birlik ve beraberlik ortamında, şefkat ve hoşgörü içerisinde aziz şehrimiz Elazığ’ımızı kalkındırmak ve bir adım ileriye götürmek tek gaye ve çabamız oldu. Yaşanan deprem felaketi sonrası Elazığ’ın yeniden inşası ve vatandaşlarımızın bir an önce sıcak yuvalarına kavuşması için büyük bir gayret ve çaba içerisinde olduk. Bununla birlikte pandemi ile mücadelemiz kesintisiz olarak devam ederken halkımızın bu salgından daha az zarar görmesi için gerekli tüm önlem ve tedbirleri aldık. Şehit yakını ve gazilerimiz, engelli, yaşlı, dul ve yetimlerimize yakın ilgi gösteren bir anlayışı benimseyerek, onların yaşamlarını kolaylaştırma çabası içinde olduk. İlimizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına dönük kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin artırılmasına yönelik yoğun bir mesai harcadık” ifadelerini kullandı.

YIRIK: TÜM ELAZIĞLI HEMŞEHRİLERİME HELALLİK DİLEĞİ İLE ARZ-I VEDA EDİYORum

Elâzığ Valiliğinde görev yaptığım süre içerisinde ilimizle ilgili bütün konularda desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve bütün Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Askeri ve Adli erkânımıza, Fırat Üniversitesi Rektörümüz ve ekibine, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımıza, Emniyet ve Jandarma teşkilatı çalışanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza, kamu kurumlarındaki bütün mesai arkadaşlarıma, yerel basın mensuplarımıza ve tüm Elazığlı hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bizler için önemli olanın gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek olduğunun idrakinde olarak, Elâzığ Valiliği görevinden ayrılıyor olsak da yeni görevimizde vatanımıza ve milletimize hizmet etme yolunda çalışmaya devam edeceğimi ifade ederken tüm Elazığlı hemşehrilerime helallik dileği ile arz-ı veda ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun
Dursun - 1 hafta Önce

Valla ben pek bişey göremedim Elazığ'da yapılan hiç birşey yok bu aziz şehrin sahibide yok herşey ortada kimse kimseyi kandırmasın körde değiliz sağırda değiliz sahipsiz Elazığ

Hepiniz
Hepiniz - 1 hafta Önce

Torpl ile bu makamlara geldiniz.

torpil
torpil @Hepiniz - 1 hafta Önce

Son 19 yılda bütün atamalar zaten torpil ile yapılıyor. Adamı olan kavalı çalıyor.

Canan
Canan - 1 hafta Önce

Elaziga sahip çıkamadı ancak oturmaktan iyiki gitti

Huzeyfe
Huzeyfe - 1 hafta Önce

Hangi halkın sesine kulak verdin Yırık?Hicbirsey yapmadan ,aklı selim buralardaki yorumları okusaydin,hiç değilse halkın taleplerini görür,birşeyler yapardın.Bir iki medya görüntüsü ve yaşlı ,çocuk ziyaretiyle ,problemler çözülemez,Iyi güzel adamsın ama Elazığ en zor Şehirdir,bir başkadır.Neyse ,yolun bahtım açık olsun.

Gakgo23
Gakgo23 - 1 hafta Önce

Allah senden razı olsun Elazığ’ın yamyamlarına yedirmedin ya o yeter….

Veli
Veli - 1 hafta Önce

Bazı beyinsizlerde valinin torpille geldiğini yazmış.Bir defa Vali olmak için Siyasal bilgiler fakültesi mezunu ve kaymakamlık sınavını kazanmış olmak şart.Ayrica Valilik maiyet memurluğu, arkasından kaymakamlıklar,Vali muaviniligi yapmanız lazım ki daha sonra Vali olarak atanabilesiniz.Birde çalıştığınız onca yerlerde iyi sicil almanız lazım.Bütün bu safahat valiliğe kadar en az 15 yıl sürer.Torpil bunun neresinde olur,cahillik etmeyin.Evet ,vali başarılı , başarısız o ayrı konu.

filmin sonu
filmin sonu @Veli - 1 hafta Önce

kardeş bu ülkede ister vali ,ister rektör .... ne olursa olsun siyasi iktıdarın referansı olmaz ise kusura bakma hiç bir şey olamaz o senin anlattıkların prosödör niye bu ülkede astsubay olan genaral olmadı mı en yüksek oyu alan rektör olmadı cumuh başkanı en düşük oyu alanı rektör yapmadı mı uzun lafın kısası ülke siyası iktidarın oyuncağı olmuş kamyon freni boşalmış bir halde son hızı ile ilerliyor şoför uyuyor muavinler şoförü uyandırmaya korkuyor .....

komiksin yakışıklı
komiksin yakışıklı @Veli - 1 hafta Önce

biraz gözünü aç etrafına bak , olan biteni gör , bu kadar saf ve cahil olma komik duruma düşüyorsun... çok komik ya belkide bu yazdıklarına inanıyorsan salaksındır. komik olmak gene biraz zeka gerektiriyor.. hayat sana güzel oh tüm dünya senin kahrını çekiyor...

Hacı çapan
Hacı çapan - 1 hafta Önce

Bence yılın Valisi seçilmeli Elazığ halkı için yaptığı çalışmadan dolayı

tuncay
tuncay - 1 hafta Önce

sistemi anlamamış, valinin işi akp il başkanından emir almaktır, kanunda yazmaz ama fiili durum budur,yeni Türkiye :)))


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109